Projekta “Esam šeit” nodarbība “Izaugsmes treniņš”

20.maijā, saulainā un siltā dienā, Bērzaunes pamatskolā notika projekta “Esam šeit” pirmā nodarbība “Izaugsmes treniņš”, kurā piedalījās 6., 7. un 8. klase. Projektu īsteno Biedrība Bērnu un jauniešu apvienība “Rīts”. Projekts īstenots izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Nodarbību vadīja organizācijas “JĀdara” jauniešu izaugsmes treneri Dainis Zaltans un Vineta Saulīte.

Skolēni darbojās individuāli, pāros un grupās. Skolēni centās noskaidrot, kādas ir līderu galvenās īpašības un kāpēc ir tik vērtīgi attīstīt komunikācijas prasmes – klausīties un dzirdēt. Praktiskās aktivitātēs skolēni atklāja savas stiprās puses un mācījās saprast, kas ir svarīgākais komandas darbā un kāpēc ir tik svarīgi prast sadarboties. Tika diskutēts par veiksmīgas un laimīgas dzīves nosacījumiem, savu vēlmju apzināšanos, lēmumu pieņemšanu. Dalībnieki noskaidroja, ka laimīgu cilvēku raksturo ne tikai apzinība, paša griba un disciplinētība, bet arī mērķtiecība un darbība.

Lai veicinātu sadarbību un komunikāciju, skolēni darbojās komandās, veicot dažādas interesantas aktivitātes un “āķīgus” uzdevumus. Vēlāk ārā filmēja video, cenšoties parādīt veiksmīgu un laimīgu cilvēku. Vēlāk visi kopā noskatījās video un paši sevi vērtēja. Nodarbības beigās tika pārrunāts šajā dienā paveiktais, sadzirdētais, iegūtais.

Savās pārdomās dalās projektā iesaistītie skolēni:

  • Man patika lektoru stāstījums. Vislabāk man patika izkāpt no savas komforta zonas, jo tā var iegūt jaunus draugus un paziņas. Adriāna
  • Man patika nodarbības aktivitātes, jo tās bija aizraujošas, smieklīgas un izzinošas. Man ļoti patika video filmēšanas process, jo bija jautri sadarboties. Beāte
  • Šajā dienā tika aplūkotas dažādas jauniešiem aktuālas tēmas. Esmu apmierināts ar iegūto pieredzi. Jā, bija vērts piedalīties! Rihards
  • Vislabāk man patika video filmēšana un montēšana. Vēl man patika sadarboties ar citu klašu skolēniem. Aktivitātes bija pamācošas, interesantas un aizraujošas. Mārtiņš
  • Man ļoti patika nodarbība, jo es uzzināju, kā var sevi uzmundrināt un domāt pozitīvi, un kā klausīties citos. Sindija
  • Diena bija pozitīva, optimistiska un radoša. Mums vajadzēja daudz domāt, lai veiksmīgi veiktu uzdevumus. Evelīna
  • Man patika šī nodarbība, jo lietderīgi pavadījām laiku, kā arī pilnveidojām komunikācijas prasmes. Markuss
  • Nodarbības “Izaugsmes treniņš” aktivitātes bija interesantas un noderīgas, jo uzzināju daudz ko jaunu. Pilnveidojām un izzinājām sevi, mācoties klausīties, ieklausīties un saklausīt. Laba viela pārdomām. Adrians

LIELS PALDIES atraktīvajiem, pozitīvajiem treneriem Dainim Zaltanam un Vinetai Saulītei par iedvesmošanu un dalīšanos savā pieredzē!

PALDIES projekta “Esam šeit” vadītājai Ilutai Ogorodņikovai un Simonai Bogdanovai par lielisko iespēju piedalīties šajā projektā!

PALDIES visiem par kopā būšanu un lietderīgi pavadīto laiku!

Beāte Bāņukalne, 7. klase,

skolotāja Gita Bondare