Rūdolfu Blaumani godinot

Kopš 2005.gada Ērgļu novada pašvaldības R. Blaumaņa memoriālais muzejs „Braki” sadarbībā ar biedrību „Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums” organizē R. Blaumaņa literārās prēmijas konkursu skolu jaunatnei. Tā mērķis – veicināt skolēnu dziļāku interesi par latviešu literatūras klasiķi R. Blaumani un viņa dzīves un darba vietu „Brakiem” un attīstīt skolēnu radošā un pētnieciskā darba iemaņas.

Konkursā var piedalīties, sākot no 7.klases, kad arī skolu programmā iekļauta viena no emocionāli spēcīgākajām R.Blaumaņa novelēm „Nāves ēnā”. Viens no šī gada konkursa tematiem arī bija saistīts ar noveli – „R. Blaumaņa noveles „Nāves ēnā” notikumi kāda tēla redzējumā”. Vēl pamatskolas grupā bija tematsPuķes R.Blaumaņa dzejā”, bet es rakstīju darbu „Vai nu filozofē, vai nu muzicē, tikai dari kaut ko, attīsties” (R.Blaumanis) un ieguvu atzinību un kopā ar skolotāju un vecākiem tiku uzaicināta uz konkursa noslēguma sarīkojumu. Tas notika 5. decembrī “Brakos” un Ērgļu saieta namā. Uz pasākumu bija uzaicināti 67 veiksmīgāki domrakstu autori, viņu skolotāji un vecāki. Pasākumu vadīja Dailes teātra aktieris Artis Robežnieks. Kā galveno balvu konkursanti saņēma grāmatu “Teātris Blaumaņa zīmē”, kā arī daudzas pārsteiguma un speciālās balvas, bet godalgoto vietu ieguvēji – naudas prēmijas.

Alīna Briede, 9.klases skolniece