Filmas

LABAS FILMAS

Atmaksāt ar labu -Trevora ģimene būtu uzskatāma par nelabvēlīgu – viņa māte ir alkoholiķe, tēvs, kad vēl dzīvoja kopā ar sievu, mēdza palaist rokas. Taču zēnu ierosina kāds skolā uzdots neparasts mājasdarbs – izdomāt veidu, kā praktiski uzlabot pasauli, un īstenot to. Tā Trevoram rodas ģeniāla ideja – ja kāds tev ir izdarījis ko labu, tā vietā, lai “atmaksātu ar labu”, izdari labu trim citiem cilvēkiem un lūdz viņus rīkoties tāpat! Un drīz vien tu redzēsi – pasaule kļūs par labāku vietu! Sapņo lielus sapņus, bet sāc ar mazumiņu!

Bezgalīgais ceļojums  (Landons Kārters – savas skolas elks, neatkarīgs, skaists un nežēlīgs pret atkritējiem. Un, protams, viņš nepamana neizskatīgo Džeimiju, kura domā tikai par mācībām. Pēc kārtējā muļķīgā izlēciena Kārteru piespiež strādāt ar studentiem un spēlēt skolas lugā. Šeit gan viņam neiztikt bez kautrīgās teicamnieces palīdzības. Džeimija piekrīt palīdzēt Landonam, bet tikai ja viņš apsolīs, ka neiemīlēsies viņā. Pašpārliecinātais puisis labprāt dod zvērestu, bet drīz viņš pārliecinās, ka izpildīt šo zvērestu būs ļoti grūti…)

 

Mūsu zvaigžņu vaina -Heizelai Greisai ir tikai sešpadsmit gadu, taču jau vairākus gadus viņa pavada nāves ēnā. It visur viņas pastāvīgais pavadonis ir tērauda ratiņi ar skābekļa balonu, caurulītes nāsīs un… audzējs, kuru gan uz laiku apturējis jauns brīnummedikaments, bet diagnoze diemžēl ir neatgriezeniska. Heizela cenšas tikt galā ar dzīvi, kā nu prot. Ko slimība ļauj apjaust pašiem par sevi, ko – par apkārtējiem? Un vai vispār slimībai un nāvei var būt jebkāda jēga, vai tā ir tikai neloģiska «vaina viņu zvaigznēs»?