2015./2016.

Skolēnu mācību uzņēmumi 2015./ 2016. m. g.

Nr.

SMU nosaukums Nodarbošanās

Dalībnieki

1.

„OKLE”

Piezīmju blociņu izgatavošana un tirdzniecība. Madara Pardence 7. klase,
Daniela Rudene 7. klase,
Elitta Stoļarova 7. klase
2.

„Rotājumiņš”

Rotājumu ražošana un tirzniecība Agnija Anna Dzene 7. klase,
Adrians Jānis Dzenis 4. klase
3.

„Pērle”

Sveču ražošana un tirdzniecība Viktorija Māliņa 8. klase,
Laura Cepurīte 8. klase
4.

„Puzuri”

Latvisku rotājumu ražošana no dabīgiem materiāliem Paula Mežvinska 9. klase,
Alīna Briede 9. klase
5.

„Smaidaciņi”

Telefonu maciņu  un pērļotu rokassprādžu ražošana Sindija Krūmiņa 5. klase,
Emīlija Skrabe 5. klase
6.

„Just 4 Fun”

Apsveikumu ražošana un tirdzniecība Reinis Ģiedris 6. klase,
Amanda Maskava 6. klase

Sasniegumi 2015./ 2016. m.g.

SMU Madonas reģionālajā Ziemassvētku tirdziņā – konkursā:

  • „Just 4 Fun” – Madonas novada Izglītības pārvaldes Simpātiju balva

Skolēnu mācību uzņēmumu darbības apkopojums

Lai radošā veidā veicinātu uzņēmējdarbības izglītības attīstību, mūsu skolā otro gadu darbojas Skolēnu mācību uzņēmumi. Teorētiskās zināšanas par dažādiem ar ekonomiku saistītiem jautājumiem skolēni iegūst sociālo zinību stundās jau no pirmās klasītes, taču mūsdienu tirgus ekonomikas apstākļos nepietiek tikai ar teorētiskajām zināšanām, skolēniem jāprot dzīvot šajā sabiedrībā, jāprot sadarboties, jāspēj risināt galvenās mūsdienu cilvēkam aktuālās saimnieciska rakstura problēmas. Ikviens skolēns vistuvākajā laikā saskarsies ar reālo darba dzīvi un tās prasībām. Lai skolēni būtu gatavi šim brīdim, izmantojot biznesa izglītības eksperta Latvijas skolās – organizācijas Junior Achievement – Latvija (JAL) iespējas, Bērzaunes skolā tika izveidoti pamatskolas Skolēnu Mācību Uzņēmumi (SMU).

2015./ 2016. mācību gada rudens iesākās ar aktīvu biznesa ideju ģenerēšanu, komandas veidošanu, sadalot pienākumus, plāna izstrādi un reģistrāciju. Līdz ar to arī sāka darboties seši uzņēmumi, kuros savu vēlmi strādāt izteica skolēni no 5.  līdz 9. klasei. Tas patiešām ir darbs, jo līdz ar idejām un plāniem nāk mērķtiecīga sava iecerētā produkta izveide, kas prasa nemitīgu plānošanu, iespēju un vēlmju saskaņošana, mērķu sasniegšanu un grūtību pārvarēšanu. Nācās pielietot gan matemātikā iegūtās zināšanas, gan mājturībā un vizuālajā mākslā iegūtās prasmes, daudz domāt, pārdomāt un atkal darīt.aizkraukle_Puzuri

SMU_ReinisŠogad skolas SMU dalībnieki nodarbojās ar piezīmju blociņu izgatavošanu, rotājumu ražošanu, sveču ražošanu un tirdzniecību, latvisku rotājumu ražošanu no dabīgiem materiāliem, telefonu maciņu un pērļotu rokassprādžu ražošanu, apsveikumu ražošanu un tirdzniecību. Aktīvākie skolēnu mācību uzņēmumi bija „Just 4 Fun”, “Puzuri” un “Pērle”, kuri piedāvāja savu saražoto produkciju Madonas Uzņēmēju dienās, reģionālajos SMU tirdziņos – konkursos Madonā un Aizkrauklē, kā arī Vislatvijas Ziemassvētku tirdziņā Rīgā. Madonā tika novērtēti Reiņa gaumīgie un oriģinālie apsveikumi (iegūta Madonas novada Izglītības pārvaldes Simpātiju balva).

Prieks par visiem, kuriem pietika gribasspēka un uzcītības pabeigt iesākto, īpaši par SMU “Puzuri” idejas autores un aktīvākās dalībnieces Paulas neatlaidību un drosmi pārstāvēt savu uzņēmumu gan Vislatvijas SMU Ziemassvētku tirdziņā, gan Madonas novada reģionālajos tirdziņos, gan Pārnovadu uzņēmēju dienās Aizkrauklē. Darbiņš ir padarīts ļoti labi, un vēlam Paulai sasniegt visus turpmākos mērķus, darbojoties savā uzņēmumā vidusskolas posmā.

DSC09647

Atliek tikai saskaitīt ieguvumus un novērtēt izaicinājumus, taču domāju, ka ieguvēji ir visi, kas mēģināja, darīja un izdarīja.

Lai jaunām idejām bagāta vasara!

Bērzaunes pamatskolas SMU konsultante – skolotāja Dace Saliņa

a