9.maijs – Eiropas diena

Eiropas dienu sāka atzīmēt 1985. gadā, lai atzīmētu MIERU un VIENOTĪBU starp Eiropas Savienības valstīm. Eiropas diena ir kļuvusi par vienu no Eiropas Savienības simboliem kopā ar karogu, moto un himnu.

Bērzaunes pamatskolas saime atzīmēja šo dienu, lai apliecinātu savu piederību Latvijai un Eiropas Savienībai. Skolēni un pedagogi tika mudināti ģērbties zilas un dzeltenas krāsas apģērbā – Eiropas Savienības karoga krāsās. No paša rīta skolā katru skolotāju, skolēnu, tehnisko darbinieku sagaidīja skolas direktore Ilga Gailuma  un vecāko klašu skolēni, sniedzot rokasspiedienu un smaidu. Lai arī dažu skolēnu acīs bija lasāma neizpratne un mulsums, tomēr prieks, pozitīvas emocijas par šādu sagaidīšanu un sasveicināšanos guva virsroku.

Pirmās stundas laikā skolas saime devās ārā, lai atjaunotu skolas tradīciju – “apmīļotu” skolu. Sadevušies rokās, skolotāji un skolēni gāja apkārt skolai dziedādami.  Plkst. 9.00 visi skatījās Lielo Eiropas stundu. Kā atzīst skolēni, esot uzzinājuši daudz ko jaunu, piemēram, “Oda priekam” kopš 1985. gada ir oficiālā Eiropas Savienības himna, kurai vārdus sacerējis Frīdrihs Šillers, bet mūziku – komponists Ludvigs van Bēthovens.

Vēlāk skolēni un skolotāji pildīja Eiropas eksāmenu. Prieks, ka centība ir vainagojusies ar panākumiem – Bērzaunes pamatskola ir to izglītības iestāžu vidū, kas ieguva titulu “Aktīvākā skola”, turklāt tikām pamanīti un novērtēti akcijā “Rokasspiediens Eiropai”. Paldies Eiropas Savienības mājai!

Paldies skolēniem un skolotājiem par ieinteresētību un aktīvu darbošanos!

Valērija Bārbale-Ņagu,

8.klases skolniece