Karjeras izglītības pasākums “Putnu dienas” Jaunkalsnavā

Ceturtdien, 4. aprīlī, čaklākie būrīšu gatavotāji devās uz Jaunkalsnavu, lai piedalītos karjeras izglītības pasākumā. Skolēni iepazinās ar AS “Latvijas valsts meži” (turpmāk tekstā – LVM) profesijām, iekarināja kokos putnu būrīšus, cepa desas, mielojās ar dažādiem gardumus. Liekas, ka auksti nebija – bērni dzēra siltu tēju un sildījās pie ugunskura.

Iestiprinājušies ar gardumiem, skolēni piedalījās konkursiņā “Atpazīsti kokus mežā”. Ļoti labi veicās Aleksam Ābolkalnam, Jānim un Robertam Laurinovičiem, Mārcim Skutelim. Katrs skolēns, protams, saņēma diplomu.

Lūk, skolēnu iespaidi:

  • Gustavs: Man ļoti patika cept desas, sildīties pie ugunskura un turēt īstus ragus. Sadraudzējāmies ar Kalsnavas pamatskolas 7. klases skolēniem, turklāt mežā ķērām cits citu. Tas bija tiešām jautri!
  • Olivers: Šis pasākums, manuprāt, bija ļoti vērtīgs, jo es atpūtos no mācībām un daudz ko uzzināju.
  • Mārcis: Vislabāk man patika iekarināt putnu būrīšus, cept desas un vērot dronu tuvumā.
  • Melānija: Ar interesi klausījos meža darbinieku stāstījumā par meža profesijām.
  • Alekss: Man patika vērot LVM darbinieku dronu, iekarināt būrīšus un piedalīties konkursiņā.
  • Gabriels: Kūka bija ļoti garda. Sākumā man bija auksti, taču skolotāja Gita parūpējās, lai man būtu silti.
  • Jānis un Roberts: Arī mums patika šis pasākums, jo interesanti un lietderīgi pavadījām laiku svaigā gaisā. Mums nebija auksti, jo sildījāmies pie ugunskura, dzerot siltu tēju.

 

Paldies čaklajiem būrīšu izgatavotājiem, LVM darbiniekiem un skolotājiem!

Īpašs paldies Bērzaunes pamatskolas skolotājai Guntai Grīvai un Kalsnavas pamatskolas skolotājai Astrīdai Eidukai!

Mežu iepazina un skolēnu iespaidus pierakstīja
skolotāja Gita Bondare

FOTO >>>