“Mans mīļākais karš” 6.klasē

Latviešu valodas stundās,  apgūstot tēmu “Intervija” un intervējot skolas absolventus, 6.klases skolēni ieinteresējās par to, kāda bija pusaudžu ikdiena padomju laikā. To  pārliecinoši un patiesi atklāj „Mans mīļākais karš”, 17.maijā, pateicoties iniciatīvas “Latvijas skolas soma”, atbalstam, skolēni šo filmu noskatījās. Tā ir Latvijas un Norvēģijas dokumentālā animācijas filma, kas izdota 2020. gadā. Filma saņēmusi Lielā Kristapa balvu par labāko animācijas filmu, bet režisore un scenārija autore Ilze Burkovska-Jakobsena ieguvusi balvu par labāko animācijas filmas režiju.

Skatoties šo filmu, jauniešu uzmanību piesaistīja:

  • tukšie veikali un negodīgās pārdevējas;
  • mājas un rotaļlaukumu tika būvēti uz apbedījumiem;
  • meli par PSRS panākumiem, kurus mācīja skolā mācīja;
  • domraksti, kuros nedrīkstēja atklāt savas domas; nepareizu domu dēļ varēja nepabeigt skolu;
  • skolā mācīja šaut ar “kalašņikovu”.

Secinājums viens – ļoti labi, ka tie laiki ir garām un šobrīd tik daudz kas ir mainījies: sākot no piedāvājuma veikalu plauktos līdz pat iespējai brīvi pausts savas domas. Tomēr arī tagad mēs nedzīvojam ideālā pasaulē. Vai tad maz ir iespējama?…

Iespaidus apkopoja Daina Briede