8.marts – Starptautiskā sieviešu diena

Sieviete — tu esi trausla puķe,
kuru mīlestības reibons šūpo
smaržīgos un siltos tumšos viļņos,
galvā mirdzinājot zelta kroni.

Sieviete – tu skaistākā starp puķēm!

(Fricis Bārda)

 Sabiedrībā joprojām nebeidzas diskusijas par 8. marta svētku nozīmi. Viedokļu amplitūda svārstās no svētku noliegšanas kā padomju laika atribūta līdz to asociācijai ar sieviešu iepriecināšanu, mīlestību. Bet šis stāsts jau nebūs par diskusijām.

8.marts – diena, kad ikviena sieviete ir pelnījusi ziedus, skaistus vārdus un sveicienus. Jā, svētku nekad nav par daudz!

No rīta mūsu skolas mazie un lielie puiši steidza iepriecināt skolotājas un savas klases meitenes ar pavasara vēstnesēm – tulpēm. Skolas vestibilā mūs, skolotājas un tehniskās darbinieces, sagaidīja LIELISKS pārsteigums – mūzikas skolotājs Artūrs Grandāns bija sarūpējis FANTASTISKU rīta sveicienu. Skolotājs norunāja dzejnieka Friča Bārdas dzejas rindas un veltīja emocionālu svētku runu. Tad sekoja ovācijas un vētraini aplausi, jo pie mums bija ieradies Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas skolotājs, Madonas pūtēju orķestra diriģents, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Andrejs Cepītis, kurš mūs iepriecināja ar saksofona spēli, izpildot pasaulslaveno “Hallelujah” (Leonard Cohen) un latviešu tautai tik mīļās melodijas “Mežrozīte” un “Ilgais ceļš kāpās”. Tika aizskarta neviena vien dvēseles stīga… Pār vaigiem ritēja aizkustinājuma un prieka asaras. Katra sieviete saņēma tulpi un kalendāriņu, kuru rotāja mūsu skolas vīriešu portreti. Bet tas nebūt nebija viss! Pēc emocijām bagātā pasākuma tikām iepriecinātas ar kafiju un gardu mājas torti. Piekļaujot seju trauslajiem tulpju ziediem, smaidījām, jutāmies pagodinātas par mums veltīto laiku un ļāvāmies svētku priekam, kas virmoja gaisā.

LIELS jo LIELS PALDIES skolotājam Artūram Grandānam par pārsteigumu!

SIRSNĪGS PALDIES Andrejam Cepītim par lielisko priekšnesumu un Bērzaunes pamatskolas sieviešu apciemošanu!

PALDIES, vīrieši, par brīnišķīgo emociju buķeti!

Bērzaunes pamatskolas sievietes