Pasākumu cikls “Kalpaka kauss-2023”

Mūsu skolas erudītākie un centīgākie skolēni, pedagogu mudināti un atbalstīti, piedalījās Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņai un Kalpaka atceres pasākumu 30. gadadienai veltītā pasākumu ciklā “Kalpaka kauss-2023”. Šogad pasākumu organizēja Pulkveža Oskara Kalpaka Piemiņas fonds un Madonas novada pašvaldība sadarbībā ar Nacionāli bruņotajiem spēkiem, LR Zemessardzi, Jaunsardzi, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju, Jāņa Simsona Madonas mākslas skolu, Lubānas vidusskolu un Degumnieku pamatskolu.

Konkursa mērķis – veicināt skolēnu nacionālās identitātes, valstiskuma apziņas un patriotisma veidošanos, stiprinot sadarbības prasmes un vienotības garu.

Pirms konkursiem tika veikts  nopietns sagatavošanās darbs: skolotāji palīdzēja skolēniem saprast, kam pievērst uzmanību, ko palasīt, pārskatīt un iemācīties, turklāt skolotāji palīdzēja izveidot prezentācijas.

1.martā 1.-4. kl. komanda devās uz Lubānas vidusskolu, lai piedalītos Erudītu konkursā. Mūsu skolu konkursā pārstāvēja Arvis Tipainis (1. klase), Jānis Stūrmanis (2. klase), Loreta Marta Ivanova (3. klase) un Emīlija Lange (4. klase). Erudītu konkursā bija iekļautas tādas tēmas kā Latvijas vēsture, gadskārtu ieražas, tautasdziesmas par darbu un darba darītāju, sportu, dabu, latviešu valodu un ievērojamiem cilvēkiem. Par piedalīšanos konkursā skolēni saņēma Pateicības rakstu.

Savukārt 3. martā 7.-9. kl. komanda devās uz Degumnieku pamatskolu. Mūsu skolu konkursā pārstāvēja Valērija Bārbale-Ņagu (7. klase), Sindija Rūnika, Nellija Rūnika, Edgars Kauliņš (8. klase), Ritvars Ivanovs, Rikardo Markuss Bajārs, Rolands Sirsniņš (9. klase). Skolēni piedalījās šādos posmos: Zemkopis, Patriotiskā dziesma, Latviskā dzīvesziņa, Pirmā palīdzība, Latvijas vēsture, Militārā stafete, Radošā darbnīca. Dalībnieki atzīst, ka uzdevumi bija viegli, taču militārā stafete gan sagādāja grūtības. Savā grupā starp 13 komandām mūsējie ieguva divas 1. vietas: Vēstures konkursā un konkursā Latviskā dzīvesziņa. Visos posmos komanda startēja lieliski. Sajūta bija ļoti laba – iegūti diplomi, jaunas zināšanas, pieredze un, protams, draugi.

Jāpiebilst, ka Artūrs (2. klase), Beāte (7. klase), 3. klases un 4. klases skolēni piedalījās neklātienes zīmējumu konkursā “Darbs dara darītāju”.

PALDIES visiem dalībniekiem par centību, drosmi un izturību, pārstāvot mūsu skolu!

Liels PALDIES skolotājām Rigondai Pinkai, Ilgai Gailumai, Gunai Vucānei, Guntai Grīvai, Tamārai Dzenovskai, Artūram     Grandānam par skolēnu sagatavošanu konkursam, motivēšanu un atbalstu!

 ĪPAŠS PALDIES skolotājai Rigondai par ieguldīto darbu, enerģiju un neatlaidību!

PALDIES konkursa rīkotājiem, kas aicina cienīt un neaizmirst patiesas vērtības!

Sindija Rūnika, 8. klases skolniece,

Valērija Bārbale-Ņagu, 7. klases skolniece