LABO DARBU NEDĒĻA 2021

Labdarības organizācija “Palīdzēsim.lv” jau trīspadsmito gadu organizē “Labo darbu nedēļu”. Tas ir laiks, kad ikviens ir aicināts palīdzēt gan līdzcilvēkiem, gan dzīvniekiem, gan Latvijas dabai, gan sabiedrībai kopumā. Tā ir nedēļa, kad Latvijas sabiedrība tiek aicināta paveikt lielus vai mazus darbus. Darbu, kas neprasa finansiālu ieguldījumu, tikai brīvo laiku un savu darbošanos. Darbu, kas ir pašu ierosināts, izplānots un īstenots.

Katru gadu šajā akcijā piedalās arī mūsu skolas kolektīvs, parādot savu labo gribu un sirdi. Pielāgojoties valstī noteiktajiem ierobežojumiem, skolēni atrada veidu un iespēju, kā ieplānot un paveikt savu labo darbu.

2. klases skolēni palīdzēja skolas virtuves darbiniecēm, novācot traukus no galdiem pēc brokastīm un pusdienām. Otrīši mājās veica dažādus darbus: nesa malku, kārtoja istabu, mazgāja traukus, grāba rudens zeltu – krāšņās koku lapas.

Lūk, ko saka 4. klases skolēni un audzinātāja Gunta:

“13. oktobrī devāmies uz Kalsnavas pagastu. Labos darbus veicam katru gadu un ar prieku. Šogad iepazināmies ar ļoti pazīstamas pasakas galveno varoni – rāceni. Gribējām noskaidrot, vai patiešām rāceņa izraušana ir tik grūts darbs? Jā, viegli nebija, bet visiem kopā mums tas izdevās! Labos darbus noteikti darīsim arī turpmāk! Mūsu izrautie lielākie rāceņi vēlāk nokļūs uz bērnudārza bērnu galda, bet mazākie kļūs par meža iemītnieku gardumu.” Par veikto darbu tika izveidots videomateriāls un nosūtīts iniciatīvu parādei “Laiks labiem darbiem!”.

5. klases čaklie rūķi mājās tīrīja un cepa zivis, grāba pērnās lapas savas mājas apkārtnē, kārtoja pagrabu un strādāja mežā.

6. klases skolēni nesa un krāva malku, un palīdzēja vecākiem veikt ikdienišķus mājas darbiņus.

Arī pārējo klašu skolēni nesēdēja rokas klēpī salikuši – atbilstoši savām iespējām un interesēm, veica dažādus darbus, strādājot savās mājsaimniecībās.

Lielākā daļa skolēnu atzīst, ka “Labo darbu nedēļā” guva pozitīvas emocijas, gandarījumu un labus darbus veic ne tikai oktobra nedēļā, bet arī ikdienā.

Gita Bondare