Miķeļdiena

Miķeļi jeb Miķeļdiena ir latviešu rudens saulgrieži un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki jeb ražas svētki. Miķeļdienu dēvē arī par Apjumībām.

Lai arī šogad skolā nenotika tradicionālais Miķeļdienas tirgus, svētkus atzīmējām nedaudz citādāk, taču ne mazāk lustīgi – mājās un mācību stundās skolēni veidoja radošus darbus par tēmu “Miķeļdiena”.

Jaunāko klašu skolēni priecēja mūs ar interesantām dabas velšu kompozīcijām.

1. klases skolēni veidoja savus iniciāļus. Tika izmantoti kastaņi, vīnogas, tomāti, āboli, paprika, sīpoli, burkānu, gurķu šķēlītes un citi gardumi.
  2. klases skolēni no rudens bagātībām ārā izveidoja vārdu ”MIĶEĻDIENA”.
  3. un 8. klases skolēni veidoja kompozīciju “Gaisma mākslā”, izmantojot dārzeņus un augļus, pievēršot uzmanību gaismai un ēnai.
  4. klases skolēni no rudens lapām, puķēm, kartupeļiem, ķirbjiem, ķiplokiem un citām dārza veltēm radīja Miķeļa portretu, atklājot savu radošumu, iztēli.

Jāsaka, ka skolēni bija patīkami pārsteigti par izmantoto materiālu dažādību, košumu un interesanto gala rezultātu, par ko priecājās arī vecāki un skolotājas.  Skolēnu darbi apskatāmi skolas mājaslapā. SKATĪT ŠEIT>>

Tā, lūk, mums veicās ražas svētku noskaņās. Gaidām nākamos svētkus – Mārtiņdienu.

Gita Bondare