„Garā pupa” 2021

2021. gada maijā biedrība „Ascendum” un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome izsludināja ikgadējo dzejoļu konkursu bērniem „Garā pupa”, aicinot 5-15 gadus vecus jauniešus iesūtīt pašu sacerētos dzejoļus. Konkursam tika iesūtīti vairāki simti darbu.

Septembra sākumā klajā nāca „Garās pupas” grāmata, kurā publicēti 69 jauni mūsdienu autoru dzejoļi bērniem, kā arī atdzejojumi no poļu, holandiešu un somu valodas. Tāpat grāmatā iekļauti arī 69 bērnu – konkursa laureātu – dzejoļi, kas apkopoti dzejas kopā „Dzejoļi kartē”. Iespējams, izvēloties šīs nodaļas nosaukumu, krājuma veidotāji iedvesmojušies no mūsu skolas skolēna Rolanda Sirsniņa dzejoļa „Es pārvākšos!”, kas arī publicēts šajā izdevumā:

Man apnicis ir sēdēt četrās sienās,
Es gribu nenokavēt dzīvi, tāpēc – pārvākšos!
Es pārvākšos uz kredītkarti,
Un būšu naudas pavēlnieks.
Es pārvākšos uz vizītkarti
Un būšu turīgs īpašnieks.
Es pārvākšos uz ēdienkarti,
Un būšu varens kārumnieks.
Es pārvākšos uz kontūrkarti,
Un būšu pētīgs ceļinieks.
Tad atkal pārvākšos uz mājām
Un dienas dažas būšu laimīgs četrās sienās.

Tāpat grāmatiņā lasāms ar Sandas Brečas dzejolis „Pagalmā”:

Nakts ieskrien pagalmā pabiedēt,
Zvaigznes ieskrien pagalmā pažēlot,
Putekļi ieskrien pagalmā paslēpties,
Upe ieskrien pagalmā pačalot,
Lietus ieskrien pagalmā pakšķināt,
Koki ieskrien pagalmā padejot,
Lapas ieskrien pagalmā plaukšķināt,
Saule ieskrien pagalmā pasildīt,
Vējš ieskrien pagalmā pavējot,
Bet es dodos pagalmā to visu piedzīvot.

Abiem jaunajiem dzejniekiem konkursa organizētāji dāvina grāmatas eksemplāru un pateicas ikvienam par piedalīšanos un radošumu.

Skolotāja Daina Briede