„Sprādziens mūzikā”

17.septembra rītā Bērzaunes skolā atskanēja „sprādziens” – ar savu koncertlekciju „Sprādziens mūzikā” pie mums viesojās Arta un Mikus Abaroniņi.

Nepilnas stundas laikā tikām iepazīstināti ar modernās mūzikas attīstību no tās pirmsākumiem pagājušā gadsimta 20.gados, kad populārs kļuva džezs, līdz pat mūsdienām. Viesi ne tikai pastāstīja, kāds bija vēsturiskais fons mūzikas stilu veidošanās brīdī, bet arī atskaņoja katras desmitgades spilgtākās dziesmas. Dzirdējām pasaulslavenu mākslinieku – Elvisa Preslija, Maikla Džeksona, „The Beatles”, „Queen” u.c. – hitus, kā arī populāras latviešu izpildītāju dziesmas. Tie, kas prata atbildēt uz Mikus jautājumiem par norisēm pasaulē vai mūzikā, tika pie saldas balviņas.

Iepriecināja ļoti kvalitatīvais izpildījums, neskatoties uz māksliniekiem neierasto uzstāšanās laiku tik agrā rīta stundā. Skolēnus pārsteidza tas, ka Arta ik pa laikam mainīja instrumentus (kontrabass, čells, basģitāra) un vienlīdz pārliecinoši spēlēja katru no tiem.

Skolēnu atsauksmes:

„Bija interesanti redzēt, kā Mikus dzied tik augstas skaņas. Video redzējām, kā sadarbojas visa grupa, atskaņojot izvēlēto mūziku.”

„Skanēja ļoti dzīvīgas dziesmas.”

„Man patika tas, ka viņi ne tikai stāstīja, bet arī dziedāja un spēlēja dažādus instrumentus.”

„Manuprāt, koncerts bija interesants. Patika, ka tas bija negaidīts un ļoti jautrs.”

„Dziedātājam bija ļoti laba balss. Pirmo reizi redzēju kontrabasu, un tas bija baigi liels.”

„Šodien redzēju divus ļoti talantīgus cilvēkus. Mēs dziedājām līdzi talantīgajiem māksliniekiem un reizēm varbūt arī patraucējām, nepareizā ritmā sitot līdzi plaukstas. Piedodiet!:)”

„Kad dziedāja latviešu dziesmas, mēs ar prieku dziedājām līdzi.”

„Es daudz uzzināju par mūzikas vēsturi un priecājos, par dziesmām, kuras atpazinu un varēju dziedāt līdzi.”

„Visvairāk patika dziesma „Ballējam, neguļam”.”

„Koncertā ne tikai klausījāmies un dziedājām līdzi, bet arī uzdejojām rokenrolu, skanot rokenrola karaļa Elvisa Preslija dziesmu popūrijam.”

„Es vēlētos, lai citreiz šāds koncerts būtu garāks.”

Pateicoties kultūrizglītības programmai „Latvijas skolas soma”, bērniem šis pasākums bija bez maksas.

Daina Briede

FOTO ŠEIT>>