Konkursa “Zini, vari, dari labāk!” uzvarētāju ekskursija

10.septembrī notika konkursa “Zini, vari, dari labāk!” uzvarētāju ekskursija uz Latgali. Tā norisinājās ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus.

Pirmais pieturas punkts bija dabas draugu radošās pētniecības centrā “Dadzis”. Tur mēs veidojām auduma lelles no otrreiz izmantojamiem tekstila materiāliem. Šūt nebija nemaz tik viegli, taču, palīdzot viens otram, izdevās skaistas, dabai draudzīgas lelles, un visi bijām izbrīnīti, cik gaumīgas tās izdevušās.

Tālāk mēs devāmies uz Mini zoo “Rozīte”, kur apskatījām eksotisko putnu un pundurdzīvnieku kolekciju. Vispirms ar mums neparasti sasveicinājās krāšņā vainagdzērve. Laiks pagāja nemanot, jo bija jāpavēro apmēram 200 kolekcijas dzīvnieciņi: krāšņi, skaisti, mīlīgi, lieli un maziņi.

Nākošais pieturas punkts, ko  gaidījām ar vislielāko nepacietību, bija Rēzeknes sporta centrs ar plašo slidotavu. Tur mēs smējāmies, kritām, slidojām, spēlējāmies. Daudzi bija piemirsuši, kā slidot, bet, uzkāpjot uz ledus, slidas pašas atgādināja, kā jāuzvedas. Kad beidzām slidot, noderēja silta tējas vai kafijas krūzīte.

Noguruši, bet laimīgi par iespēju šajā atvasaras dienā izslidoties, devāmies uz Dabas izglītības centru “Rāzna”. Tajā mums gides pastāstīja par augiem, Rāznas ezera putniem un zivīm. Interaktīvajā ekspozīcijā „Iepazīsti un sajūti Rāznas Nacionālo parku!” iepazinām Rāznas nacionālā parka dabas vērtības, dabas lieguma zonas, ezeru un mežu bagātības. Bija arī iespēja pašiem iesaistīties aktivitātēs, atcerēties sēņu nosaukumus, salikt neparastas puzles, uzzinot Latvijas rezervātus.

Vides gides mums atgādināja principu, kas jāievēro dodoties dabā: “Ko atnesi, to aiznes!” Mēs iesaistījāmies sarunā par dabai draudzīgu darbošanos. Īpaši neparasti tas bija atrodoties Mākoņkalnā pie Volkenbergas pilsdrupām. Kāpiens kalnā bija stāvs, ka pat aizmirsām saskaitīt pakāpienus. Mēs izbaudījām dabas krāšņumu un sapratām, kāpēc kalnam tāds nosaukums- Padebešu kalns – tiešām bija sajūta, ka mākoņus varam aizsniegt ar rokām.

Atpakaļceļā bijām noguruši, taču gandarīt par darbīgo un jautro konkursa balvu – ekskursijas dienu.

Paldies skolas vadībai, pagasta pārvaldei par šo brīnišķīgo dāvanu!

Sindija un Nellija Rūnikas, 7. klase

FOTO >>>