Pļavu golfa ABC

Atsaucoties golfa laukuma „Kalnozoli” īpašnieku piedāvājumam, Bērzaunes pamatskolas skolēniem maijā bija iespēja iepazīt aizvien lielāku popularitāti iegūstošo un aizraujošo golfa spēli.

Skolēni instruktora Raivo pavadībā noskaidroja golfa spēles noteikumus un apguva spēlē nepieciešamās pamatiemaņas: nūjas satvērienu, atbilstošu stāju, vēzienu un sitienu. No malas viss izskatās tīri vienkārši, bet trāpīt pa bumbiņu nav nemaz tik viegli. Labam sitienam svarīga pareiza tehnika, nevis spēks vai nūjas vēziena ātrums. Golfā uzvarētāji ir tie, kas ātrāk saprot, ka mierīgāks vēziens un akurātāks sitiens dod labāku rezultātu, jo svarīgākā ir precizitāte, nevis attālums. Raivo parādīja un pastāstīja arī par golfa inventāru un iepazīstināja ar terminiem, ko lieto spēlētāji.

Apgūt golfa spēles pamatus un pavadīt dienu sportiski izzinošā gaisotnē mūsu skolēniem bija iesējams, pateicoties tam, ka 2021. gada pavasarī Latvijas golfa federācija sadarbībā ar IZM projektu „Sporto visa klase” uzsāka pilotprojektu „Golfs ABC”. Projekta ietvaros maijā pamatskolas skolēni tika aicināti sportot ārā un izmēģināt aizraujošu sporta veidu – golfu. Pasākums iecerēts kā iespēja atkal satikt savus klasesbiedrus un kopā iemācīties jaunu sporta veidu.

Projektam atsaukušies 9 pļavu golfa lakumi visā Latvijā, tai skaitā golfa laukums „Kalnozoli”, un mēs esam priecīgi par uzaicinājumu iepazīt un izprast šo sporta veidu, par kuru līdz šim tika spriests visai stereotipiski: tā ir dārga spēle večukiem. Tagad zinām, ka golfu aizrautīgi var spēlēt arī jauni cilvēki un tas, atšķirībā no hokeja vai BMX, neprasa lielus personīgos ieguldījums ne apģērba, ne ekipējuma iegādē. Grūtāko uzņēmušies laukuma uzturētāji.

Paldies par iespēju iepazīt golfu un pavadīt dienu sportiski sirsnīgā noskaņā!

Daina Briede