Pirmās āra nodarbības

Lai mazinātu attālināto mācību laikā radušos spriedzi un veicinātu skolēnu labsajūtu, arī mūsu skolā no 19.aprīļa visu klašu skolēniem tiek nodrošinātas āra nodarbības. Tajās netiek apgūts konkrētu mācību priekšmetu saturs, bet piedāvātas dažādas vispārizglītojošas un attīstošas aktivitātes.

Šīs nedēļas tēma – pārgājiens ar folkloras elementiem. 2.-8. klašu skolēni kopā ar savām audzinātājām, katra klase savā dienā un savā laikā, devās izzinošā pārgājienā pa Bērzauni, apmeklējot vairākus kultūrvēsturiskus objektus. Katrā no pieturas punktiem bija jāveic kāds uzdevums, lai varētu doties tālāk. Piemēram, estrādē bija jāatmin tautasdziesmu rēbusi, bet pilskalnā jāatbild uz princeses āķīgajiem jautājumiem, savukārt pie BJA „Rīts” jāatrod pāris, meklējot sakāmvārda otru pusīti, un jāizspēlē vecāku bērnības spēle „Pēdējais pāris šķiras”. Ar lielu azartu mēģinājām ievērot „tautas ticējumus”, nofotografējoties pie norādītajām lietām norādītajās pozās.

Pārgājiena laikā gan nostiprinājām un bagātinājām savas zināšanas latviešu folklorā, gan izstaigājām skaistākās Bērzaunes vietas, gan lieliski pavadījām laiku kopā ar klasesbiedriem, ar daudziem no kuriem nebijām tikušies kopš pagājušā gada.

Interesants bija arī papilduzdevums – foto orientēšanās skolas teritorijā. Komandām tika izsniegtas lapas ar 35 attēliem, kuros redzams kāds skolas apkārtnē esošs objekts vai tā fragments. Skolēniem šī vieta jāatrod un pie tās jānofotografējas. Tikai dažiem izdevās atrast visus attēlos redzamos objektus. Neatlaidīgākie tiks pie pārsteiguma balvām, kuras sola šīs nedēļas āra nodarbību organizētājas skolotājas Gunta un Daina.

Saule, draugi, smaidi, jaunais āra trenažieru laukums, izkustēšanās, interesantie uzdevumi – tas viss mums ļāva justies tā, kā sen to bijām pelnījuši un kā ministrija bija iecerējusi 🙂

Lai izdevušās un prieka pilnas arī nākamās āra nodarbības!

Elza, Jermacāne, Diāna Rudene, 6.klase, Daina Briede

Ieskats pārgājiena ar folkloras elementiem norisē ŠEIT>>