Lieldienu noskaņās

Jau vairāk nekā gadu visa pasaule dzīvo attālinātā tuvumā, un mēs esam iemācījušies šādi gan veikt ikdienas darbus, gan svinēt svētkus. 

Gaidot pavasara saulgriežus, Madonas novada mājaslapā tika izsludināts konkurss „Meklējam Madonas novada Lieldienu zaķus”. Konkursa dalībnieku uzdevums bija uzzīmēt savu Lieldienu zaķi – vai nu to, kas patiesi reiz ir sastapts, vai nu pašu iztēlotu garausi. Labāko un interesantāko Zaķu autori saņēma pārsteiguma balvas. Konkursā piedalījās un pie pārsteiguma tika visi astoņi 3. klases skolēni: Līga Dauguļe, Roberts Gabrusāns, Dženija Krusta, Melānija Lapkovska, Gusts Purvietis, Kristers Sviridenko, Sabīne Valtere un Līva Vanaga. Paldies skolotājai Guntai! 

Savukārt Bērzaunes pagastā, tuvojoties Lieldienām, Bērzaunes pagasta iedzīvotāji uzņēmumi un iestādes tikai aicinātas iesaistīties kopējā aktivitātē – vizuālā noformējuma veidošanā, izkrāsojot koka Lieldienu olas. Tās plānots izvietot gar gājēju celiņu, kas ved no Sauleskalna līdz Bērzaunei, un citās pagasta vietās. Skolas kolektīvam bija iespēja izdaiļot 4 olas. Trīs no tām skolotājas Rigondas vadībā izdaiļoja Arta Pinka, Jolanta Cīrule un Agnese Tipaine, bet vienu olu apņēmās izrotāt Saulīšu ģimene – Gustavs un Eduards kopā ar vecākiem.  

Olu krāsošana Lieldienās ir viena no noturīgākajām saulgriežu tradīcijām, un esam pārliecināti, ka katrā ģimenē ir sava iecienītie krāsošanas veidi un līdzekļi, tāpēc aicinām iesaistīties arī skolas rīkotajā Lieldienu konkursā–foto izstādē „Oliņ, boliņ!”, kurā varēsiet padižojoties ar savām Lieldienu olām un smelties iedvesmu, aplūkojot citu veikumu.   

Lai krāšņas un sirsnīgas Lieldienas!

Arta Pinka, 9.klase