Laimas Akurateres 110. gadadienai veltītais sacerējumu konkurss noslēdzies

2020.gadā, kad tika svinēta dzejnieces un atdzejotājas Laimas Akurateres (1910–1969) 110. jubileja, Jāņa Akuratera muzejs aicināja 5.–12. klases skolēnus piedalīties sacerējumu konkursā. Kopā tika saņemti 174 skolēnu darbi no 57 Latvijas skolām. Tolaik vēl 8. klases skolniece Arta Pinka konkursam iesniedza darbu „Kādu es vēlētos savu dzīvi”. SKATĪT >>>

Skolēnu darbus izvērtēja žūrija – dzejnieks un Jāņa Akuratera muzeja speciālists Aivars Eipurs, Jāņa Akuratera muzeja vadītāja Ruta Cimdiņa, Jāņa Akuratera muzeja speciāliste Maira Valtere, tulkotāja un publiciste Silvija Ģibiete, kā arī literatūrkritiķe un publiciste Lāsma Gaitniece. Konkursa žūrija nolēma apbalvot darbus par katru tēmu atsevišķi un trīs vecuma grupās: 5.–6. klašu grupā, 7.–9. klašu grupā un 10.–12. klašu grupā.

Radošo darbu konkursa laureātu virtuālā paziņošana ZOOM platformā 5.–9. klašu audzēkņiem notika 2021. gada 5. martā.

Artas Pinkas darbs ieguva Grad Prix, augstāko novērtējumu un ir iekļauts grāmatā „Svētdienas domraksti”. Tajā lasāmi visu vecuma grupu un tēmu Grand Prix un 1., 2. un 3.vietu, kā arī „Atzinību” guvušie skolēnu darbi.

Paldies skolotājai Dainai Briedei par atbalstu skolniecei.