Jaunsargu ziemas aktivitātes

23. janvārī, ievērojot valstī noteiktos ārkārtas situācijas ierobežojumus, Bērzaunē norisinājās jaunsargu āra nodarbība, kurā piedalījās Madonas, Lubānas un Varakļānu jaunsargi, tai skaitā 6 mūsu skolas aktīvisti: Ralfs Sviridenko, Mārtiņš Pilsums, Markuss Kivkucāns, Mārcis Krūmiņš, Agnis Mikus Dzenis un Agnese Tipaine.

Nodarbības laikā bija paredzēti vairāki uzdevumi. Vispirms jaunsargiem bija jāveic orientēšanās trīs dažādos maršrutos: ap Bērzaunes pamatskolu, Bērzaunes centra apkaimē un virzienā uz Sauleskalnu. Kontrolpunktos ar savām mobilajām ierīcēm bija jānoskenē tur atrodamais kods. Vienā no maršrutiem veiklākie bija mūsu Markuss un Mikus; viņi saņēma gardas balvas.

Pēc pusdienu pārtraukuma atkārtojām zināšanas un praktiskās iemaņas, kā apieties ar airsoft ieročiem. Airsoft ieroči ir reālu šaujamieroču kopijas jeb replikas, bet to lodes ir plastmasas bumbiņas. Pēc apmācības sadalījāmies komandās un, atbilstoši bruņojušies (ķivere, sejas maska, aizsargbrilles, kakla aizsegs), uzsākām savstarpējas cīņas Bērzaunes pilskalnā, izmantojot aizsegam no Otrā pasaules kara saglabājušās tranšejas. Kaujas bija aizraujošas, azartiskas un, jāatzīstas, arī sāpīgas, ja „ienaidniekam” gadījās precīzs trāpījums.

Dienas beigās jutām patīkamu nogurumu un patiesu prieku par iespēju aktīvi pavadīt laiku kopā ar domubiedriem.

Ralfs Sviridenko, 9.klase