Ziemassvētku noskaņu izrāde

Trešdien, 16.decembrī, 1.-4.klašu skolēniem bija iespēja attālināti noskatīties Rēzeknes teātra „Joriks” izrādi „Ziemas māja”.

Tā stāsta par zēnu, kurš daudz laika pavada ar saviem vecvecākiem, jo vecāki ir ļoti aizņemti darbā. Vecvecāki ļoti cenšas iepriecināt puisi, stāstot dažādus stāstus, un līdz ar to iepriecināti ir arī visi mazie skatītāji, kas seko izrādes notikumiem.

2. klases Emīlija, Alberts un Eduards uzskata, ka nekas tik labs vēl nebija redzēts. Viņi apgalvo, ka izrāde bija interesanta, smieklīga, tajā „tiešām bija ko redzēt”. Emīlam patika, kā aktieri spēlējas ar mantām un izstāsta visu ģimenes stāstu no vecvecāku iepazīšanas un kopīgās mājas iekārtošanas, līdz mazdēla Mārtiņa iepriecināšanai. Oliveru aizrāva iespēja pagatavot lidmašīnu reizē ar izrādes varoņiem, tikai viņš to ieradis darīt citādāk. Elizabeti iepriecināja Mārtiņa došanās pēc eglītes un sastapšanās ar „ledusčūsku”, kas patiesībā bija aizsalusi upe, bet Kristīne novērtēja Mārtiņa mīlīgo raksturu, jo viņš juta līdzi savām rotaļlietām.

4.klases skolēni augstu vērtē aktieru sniegumu, jo viņi esot bijuši smieklīgi. Mārtiņa uzmanību piesaistīja viņa vārdabrālis izrādē. Kristaps un Adriāna jutās iepriecināti, taisot lidmašīnas, bet boksēšanās gan nepatika, jo tā nepiestāv Ziemassvētku noskaņai. To vislabāk radīja mirklis, kas beidzot Mārtiņam pašam atļāva izrotāt Ziemassvētku eglīti, liekot ticēt, ka nu viņš ir pietiekami liels un novērtēts.

Rēzeknes teātris „Joriks” spējis atrast veidu, kā uzrunāt jaunāko paaudzi viņiem saprotamā un aizraujošā veidā.

Pateicoties kultūrizglītības programmai „Latvijas skolas soma”, bērniem šī izrāde bija bez maksas.

Iespaidus apkopoja Daina Briede