SMU „Zumzums” panākumi

Neraugoties uz mainīgo un nestabilo situāciju pasaulē un valstī, dažas lietas joprojām ir nemainīgas. Īpašs prieks par to, ka arī šogad tiek dota iespēja sevi parādīt  “jaunajiem uzņēmējiem” jeb skolēnu mācību uzņēmumiem. Mūsu skolā šogad darbu uzsākuši vairāki uzņēmumi, bet līdz iespējai piedalīties Latvijas mēroga pasākumos šogad pagaidām ticis 3.klases meiteņu Līvas, Sabīnes un Līgas uzņēmums “Zumzums”.

Uzņēmums skolotājas Guntas uzraudzībā ar panākumiem darbojas jau otro gadu un piedāvā bišu vaska produktus.

Sabīnes pārziņā ir vaska sveču darināšana un šī gada jaunums – eglīšu rotājumi, rotājumi adventes vainagam un vaska figūriņas laimes liešanai. Meitene ar aizrautību stāsta, kā kopā ar mammu darina šīs lietas un jau plāno, kāds varētu būt Lieldienu vai Māmiņdienas piedāvājums, kad Ziemassvētku rotājumi nevienu vairs neinteresēs.

Līga piedāvā skrubi un lūpu balzamu ar Ziemassvētku smaržu, jo tā sastāvā ir kanēlis un krustnagliņu eļļa. Balzams ieteicams sasprēgājušām lūpām, tas atjauno lūpu mirdzumu un veselību. Arī skrubja sastāvā ir dabiskas un veselīgas vielas, kas atjauno un pabaro ādu.

Līva kopā ar mammu gatavo ķermeņa un sejas krēmus, bet šī gada jaunums – SOS ziede, kas palīdzēs iesnu gadījumā: pasmērējot zem deguna, tā mīkstina ādu un atvieglo elpošanu, kā arī palīdzēs cīņā ar vīrusiem.

Rudens pagājis, pošoties ziemas tirdziņam: gatavojot produkciju, domājot par preču noformējumu, veidojot reklāmas video (šeit saite uz video?), apspriežot un saskaņojot komandas darbu, izveidojot savas produkcijas katalogu jalatvia.lv.

 Divas reizes zoom vidē meitenes stājās žūrijas priekšā, lai iepazīstinātu ar sevi, savu uzņēmumu un produkciju. Rezultātā SMU „Zumzums” vairākkārt izpelnījās žūrijas uzmanību un nokļuva 7 labāko SMU vidū divās nominācijās: „Labākā pārdošanas komanda”, „Labākais reklāmas video”. Meitenes saņēma Latvijas Bankas Naudas skolas simpātiju balvu „Komandas gars”.

Meitenes atzīst, ka šogad ļoti pietrūcis iespējas aprunāties ar pircējiem un vērtētājiem klātienē, sajust īsta tirgus atmosfēru un pircēju ieinteresētību, tomēr tas nemazina viņu apņemšanos turpināt iesākto. Tāpat kā citi tirgotāji, arī „Zumzum” meitenes meklē iespējas popularizēt savu produktu internetā un nogādāt to klientiem, izmantojot pakomātus.

Ar Sabīnu, Līvu un Līgu sarunājās Daina Briede