Pirmās klases pirmā ekskursija

4.novembrī mēs, 1.klases skolēni kopā ar skolotāju, devāmies uz radošās atpūtas pagalmu „Tiltiņi” Ērgļu pagastā. Bijām izglītojošā ekskursijā pa dabas taku. Pastaigas laikā mums ekskursijas vadītājs pastāstīja visu par mežu (Andris), viņš mūs izjokoja, ka purvā dzīvo krokodili (Linards). Bija interesanti uzzināt par indīgajām sēnēm – tām nedrīkst nemaz pieskarties (Vera, Konstantīna). Interesants bija stāstījums par atkritumu šķirošanu (Kaspars) un ērcēm (Raiens). Mums patika arī aktīvi darboties ar metāla kaltiem, gatavojot atslēgu piekariņus (Kaspars).

Pēc tam viesojāmies rakstnieka R.Blaumaņa memoriālajā muzejā „Braki”. Iepazināmies ar seno lauku sētu, saimniecības ēkām, darbarīkiem, sadzīves apstākļiem. Uzzinājām, kas ir vīzes, abra, lize, redzējām seno laiku gludekli, kurš darbojās bez elektrības. Patika R.Blaumaņa klavieres un no avīzēm darinātā lielā govs (Kristians), arī lielā lāde un lielā rija (Linards). Pēc tam gides vadībā iejutāmies R.Blaumaņa uzrakstītās pasakas „Velniņi” notikumos. Katram tika kāda loma, un mēs varējām izdzīvot visus velniņu piedzīvojumus, sākot ar bēgšanu no elles, līdz pat viņu pārtapšanai rātnos zēns. Patika, ka R.Baumanis ir izgudrojis grāmatu par velniņiem (Linards); patika, ka tēlojām „Velniņus”, biju saimnieks (Kaspars), bet Raienam un Kristianam patika būt par laupītājiem. Velniņi bija dvīņu māsas Vera un Konstantīna, kuras arī ir līdzīgas viena otrai, tāpat kā velniņi. Andris bija vērsis, kuru velniņi no kūts nesa uz istabu. R.Blaumanim izdevās mūs ievilināt pasaku pasaulē, un mums mēs bijām gandarīti par interesanti pavadīto laiku.

Iniciatīva „Skolas soma” sedza aktivitāšu izmaksas. 

Iespaidus apkopoja skolotāja Tamāra