Labinieku ekskursija uz Kurzemi

1. oktobrī 34 mūsu skolas mācību gada labākie skolēni –konkursa „Zini, vari, dari labāk!” uzvarētāji – devās izzinošā ekskursijā.

Pirmā pieturvieta bija Cinevilla – kino pilsētiņa Tukuma novadā. Sākumā nācās pašu spēkiem iepazīt apkārtni, meklējot foto orientēšanās kontrolpunktus. Kad tas bija paveikts, devāmies filmēties specefektu šovā. Attēlojām romantiskas ainas, kara ainas, kā arī sporta aktivitātes.

Tālāk mūsu ceļš veda uz atpūtas bāzi „Zviedru cepure”. Šeit gan lielie, gan mazie ar rodeļiem izbrauca 307 m garo trasi. Tā bija adrenalīna, enerģijas un prieka deva mums visiem.

Pēc tam devāmies apskatīt Riežupes smilšu alas. Fakts, kas pārsteidza visus – 2 kilometrus garais pazemes labirints ir cilvēku roku darbs. Izstaigājām mīlestības, ticības un cerību zāli, taču domas izjauca sikspārņi uz alu sienām un dzestrums, jo temperatūra bija tikai +8 grādi.

Vēstures zināšanas papildinājām dzīvajā muzejā „Senās Kuldīgas stāsts”. Uzzinājām par hercoga Jēkaba ​​valdīšanu, viduslaiku soda veidiem un skaudro mēra laiku. Gides stāstījumu par Kuldīgu papildināja nedaudz šausminošā muzeja vide, kas ļāva pietuvināties tā laika reālajiem apstākļiem.

Stāvot uz ķieģeļu tilta, kas ļauj šķērsot Ventu, pavērās burvīgs skats uz Ventas rumbu. Daudzi izmantoja iespēju iemūžināt šo skatu, lai tas atgādinātu par tālo braucienu, kas saņemts kā dāvanu par centīgu un apzinīgu darbu.

Mācību vizītes uz Kurzemes kultūrvēsturiskajiem objektiem finansiālais nodrošinājums  ir gūts ESF projektā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”.

Inese Madara Rubene, 9.klase

 Projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (8.3.2.2./16/I/001)  mērķis nodrošināt Latvijas izglītības pakalpojumu daudzveidību, kas balstīti uz individuālās mācību pieejas attīstību un ieviešanu vispārējās izglītības iestādēs, tādējādi uzlabojot izglītojamo kompetences un mācību sasniegumus.