Sporta diena

Latvijas Olimpiskā komiteja jau vairākus gadus septembrī rīko Olimpisko dienu, popularizējot olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu – un aicinot ikvienu iekustēties, izkustēties vai vismaz pakustēties.  Katru gadu Olimpiskā diena bija veltīta kādam no olimpiskajiem sporta veidiem, bet šogad par visa septembra devīzi kļuva sauklis „Mēs esam SPORTIŅĀ”

Mūsu skola sportiņa aicinājumam padevās 24. septembrī. No rīta uzņēmām ciemiņus – Madonas novadā pazīstamus sporta entuziastus: florbola treneri Kalvi Koskeviču, 1.līgas vīriešu florbola komandas rezultatīvāko spēlētāju Edgaru Gailumu, kā arī distanču slēpotāju, jaunatnes čempionu Lauri Kaparkalēju.

Viesi pastāstīja par savu pieredzi sportā, par savām veiksmēm un neveiksmēm, par izcīnītajām uzvarām un iegūtajām balvām. Tomēr ne jau balvu dēļ jānodarbojas ar sportu. Galvenā sportošanas vērtība ir laba veselība, stalta stāja un laimes hormoni, kas tiek izstrādāti fizisko aktivitāšu laikā.

Kalvja vadībā visiem bija iesildīšanās rīta rosme, sagatavojoties dienas lielākajam izaicinājumam – krosam. Vecāko klašu zēniem un meitenēm bija jāskrien 1 km, bet jaunākajiem – 500 metru. Distances garas, tāpēc bija jāmāk pareizi sadalīt spēkus, lai to pietiktu līdz finišam. 1 kilometru visātrāk izdevās noskriet 9. klases skolēniem R.Briedim (3:18,6) un A.Pinkai (4:06,4). 500 metru distancē veiklākais bija 2. klases skolnieks Aleksis Ābolkalns (1:59,8) un 6. klases skolniece Paula Adrija Vizāne (1:45,4).

Kad bija atgūta elpa un spēki, bija jāpiedalās vēl 3 disciplīnās: šaušanā, stafetē un bumbiņas mešanā. Izrādījās, ka mūsu skolā ir daudz labu šāvēju, kas spēja precīzi realizēt visus 3 šāvienus; savukārt stafete sagādāja jautrību, pārvarot šķēršļus. Sīvāka cīņa izvērtās bumbiņas mešanā. 1.-4. klašu grupā labākos rezultātus uzrādīja Everts Bekasovs (23,95) un Līga Dauguļe (17,25), bet 6.-9. klašu grupā vistālākos metienus raidīja Rūdolfs Briedis (57,20) un Agnese Tipaine (29,85).

Katrs no dalībniekiem saņēma sertifikātu par piedalīšanos Olimpiskās dienas aktivitātēs, bet vislielākais ieguvums katram bija uzvara pār savu „negribu” vai „nevaru”.

Elza Jermacāne, 6.klase, Daina Briede