Ekskursija uz Latgali

22.septembrī 1.-4.klases skolēni kopā ar savām skolotājām devās rudens ekskursijā uz Latgales pusi. Lai iepazītu interesantus cilvēkus un ievērojamas vietas.

Pirmā pieturvieta bija Miniatūrā karaļvalsts un leļļu galerija Preiļos. Šo “karaļvalsti” izveidojusi māksliniece Jeļena Mihailova. Mājas pagalmā apskatāmas miniatūras pilis ar grezniem tornīšiem, tiltiņiem, ūdensdzirnavām. Katram apmeklētājam par atsevišķu samaksu iespējams ietērpties kādā no vairāk nekā 400 karaliskiem tērpiem un nofotografēties greznajā ainavā. Viss ir paša mākslinieces fantāzijas un roku darba rezultāts. Prieks bija satikt pašu mākslinieci, kura ar prieku noskatījās bērnu emocijās. Bērniem negribējās šķirties no skaistajiem princešu tērpiem.

Tikpat spilgtas emocijas atstāja ievērojamākais dievnams Latvijā – Aglonas bazilika. Bērniem bija iespēja gan aplūkot šo majestātisko celtni no ārpuses, gan izstaigāt iekštelpas  ieskaitot  baisos pagrabus. Interesants uzdevums bija pie svētavota – izlasīt informāciju un mācēt to izstāstīt skolotājām. Daudzi izmantoja iespēju iegādāties svecītes, cerot, ka tās nesīs svētību mājās.

Netālu no Aglonas bazilikas atrodas Kristus Karaļa kalns, kas atklāts 2006.gadā. Tajā var apskatīt daudz koka skulptūru, kurās attēloti Bībeles tēli. Iespaidīgs bija Noasa šķirsts, patīkami bija uzkavēties Mīlestības saliņā. No skulptūrām smēlāmies debesu spēku un pārliecību, ka cilvēku izdoma un spējas ir neierobežotas.

Ekskursijas noslēgumā piestājām pie teikā apvītā Velnezera jeb Čertoka. Tā dziļums sasniedz 17 metrus, un ūdens ir tik dzidrs, ka vietām caurredzamība ir pat 12 metru. Ezerā neietek un no tā neiztek neviena upīte vai avots. Vietējie iedzīvotāji stāsta , ka ezera apkārtnē nekad neesot dzīvojuši cilvēki, jo tie pie ezera nav spējuši ilgstoši uzturēties. Šeit cilvēki bieži nomaldoties un neatrodot ezeru. Mums patika gan vērot priežu sila atspulgu ezera ūdenī, gan apskriet apkārt ezeram, kājas gremdējot mīkstajās sūnās, bet vērīgākie  sūnās pamānīja gan ogas, gan sēnes. Ezera ūdenī gan nav lielas ūdensaugu un ūdensdzīvnieku daudzveidības.

Visas dienas garumā mūs pavadīja atvasaras saule, gādājot par patīkamu noskaņojumu un veiksmīgu ceļojumu. Ar nepacietību gaidīsim nākamo ekskursiju!

Mācību vizītes uz Latgales kultūrvēsturiskajiem objektiem finansiālais nodrošinājums  ir gūts ESF projektā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”.

Ekskursiju organizēja un iespaidus apkopoja Gunta Beloraga

 Projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (8.3.2.2./16/I/001)  mērķis nodrošināt Latvijas izglītības pakalpojumu daudzveidību, kas balstīti uz individuālās mācību pieejas attīstību un ieviešanu vispārējās izglītības iestādēs, tādējādi uzlabojot izglītojamo kompetences un mācību sasniegumus.