Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā 2020

Kopš 2001. gada Latvijā veiksmīgi darbojas lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Tā ir LR Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas finansēta Bērnu literatūras centra iniciatīva, ko raksturo visplašākais lasītāju aptvērums ne tikai Latvijā, bet arī diasporās.

Programmas mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par literatūru, vienot lasītājus un rosināt diskusijas par grāmatām, sekmēt augstvērtīgas literatūras izplatību.

Arī mūsu skola 2020./2021. mācību gadā piedalīsies šajā programmā.

Līdz 2021.gada janvāra beigām žūrijas dalībniekiem jāizlasa 6 grāmatas no 28 grāmatu kolekcijas un jāaizpilda elektroniskā grāmatu novērtēšanas anketa, par ko dalībnieks saņem balviņu. Programmas dalībnieki drīkst mainīt ieteikto vecumgrupu un brīvi izvēlēties grāmatas no kolekcijas kopējā piedāvājuma.

Ar LNB programmas atbalstu Bērzaunes pamatskolas bibliotēka saņēmusi šādas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2020” kolekcijas grāmatas:

9+

Papus Tru : patiesos notikumos balstīts stāsts. Dzintars Tilaks. Rīga : Zvaigzne ABC, 2019

11+

Lidostas blaktis nepadodas. Kairi Looka. Rīga : Pētergailis, 2019.

Marks, maģija un vilkate Vilma. Rēli Reinausa. Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2020.

Sibīrijas haiku. Jurga Vile. Rīga : Liels un mazs, 2020.

Ērgļuklints noslēpums. Kristīna Olsone. Rīga : Zvaigzne ABC, 2020.

Pērtiķa zvaigzne. Frīda Nilsone. Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2020.

Ballīte ar nakšņošanu. Māra Cielēna. Rīga : Lietusdārzs, 2019.

15+

Ragana manā skapī. Gatis Ezerkalns. Rīga : Zvaigzne ABC, 2019.

Vecāku žūrija

Brīnumu istaba. Žiljēns Sandrels. Rīga : Zvaigzne ABC, 2019.

Plašāku informāciju par programmu var lasīt  ŠEIT.

Nāc septembrī uz skolas bibliotēku un kļūsti par lasīšanas ekspertu!

Uz tikšanos rudenī!

Gita Bondare