Karjeras attīstības atbalsta pasākums „Juveliera amats”

9.martā skolā viesojās juveliere Ranta Roga, lai 4.,7. un 8.klases skolēnus iepazīstinātu ar juveliera amatu.

Nodarbības sākumā meistare pastāstīja, kā var iegūt juveliera amatu: vispirms jākļūst par mācekli un jāapgūst amats meistara vadībā; tad kļūst pa zelli, kas 5 -8 gadus pilnveidojas izvēlētajā amatā, bet pēc tam kārto pārbaudījumus, lai iegūtu amata meistara statusu.

Ranta Roga, izgājusi šo ceļu, apliecina, ka amatu var iegūt ne tikai skolas solā, bet tiešā kontaktā un sadarbībā ar izvēlētās profesijas pārstāvi. Ar to sīkāk var iepazīties, izpētot Latvijas Amatniecības kameras piedāvājumu.

Juveliere pastāstīja, ar kādiem materiāliem darbojas rotkalis, kādus instrumentus izmanot, kādas zināšanas nepieciešamas, lai spētu pareizi apstrādāt akmeņus un metālus.

Interesanti bija pašiem pamēģināt izgatavot rotu – gredzenu no stieples un vara plāksnītes. Izmantojām speciālus juveliera piederumus ar sarežģītiem nosaukumiem. Pārliecinājāmies, ka rotu darināšana prasa precizitāti, pacietību, izdomu, bet rezultāts mēdz pārsteigt.

Adrija Sondare, 7.klase

Šis pasākums notika Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.