Sasniegumi Oskara Kalpaka atceres pasākumā

18. februārī Degumnieku pamatskolā norisinājās viens no Oskara Kalpaka atceres pasākumu cikla posmiem, kurā piedalījās arī mūsu skolas 7.-9. klašu komanda.

Pasākumu jau vairākus gadus organizē Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonds. Atceres pasākumu cikls tiek atklāts 6. janvārī – Zvaigznes dienā, bet noslēdzas 6. martā, kad kādā no konkursa ciklā iesaistītajām mācību iestādēm skan NBS orķestra koncerts un tiek apbalvoti pasākuma cikla uzvarētāji kopvērtējumā. Pasākuma cikla ietvaros skolēni tiekas, lai spēcinātu savu fizisko un gara rūdījumu.

18.februāra sacensībās mūsu skolu pārstāvēja Agnis Mikus Dzenis, Agnese Tipaine, Mārcis Krūmiņš (7. klase), Ralfs Sviridenko, Arta Pinka, Markuss Kivkucāns, Mārtiņš Pilsums (8. klase) un Sindija Krūmiņa (9. klase). Vairākās disciplīnās mūsu skolas komanda izdevās izcīnīt 1.vietu: „Drošība un pirmā palīdzība”, „Prāts un erudīcija”, „Latvijas vēsture”. Konkursā „Viss par visu Latvijā” tika iegūta 2.vieta. Ne tik labi veicās stafetē un patriotisko dziesmu konkursā.

Lai varētu piedalīties sacensībās, bija jāveic nopietni sagatavošanās darbi: jāizgatavo divi plakāti (“Latvijas neatkarības cīņas” un “Latviešu spēka dziesmas”), jāapgūst pirmās palīdzības sniegšana, jāiemācās patriotiskās dziesmas, jāizprot Latvijas valsts veidošanās sarežģītie apstākļi. Mūsu skolas komanda vairākas nedēļas kopā ar skolotājam Gunu Vucāni, Rigondu Pinku, Ivetu Zemīti un Ilgu Gailumu nopietni gatavojās šīm sacensībām, tāpēc rezultāti šķiet likumsakarīgi. Iegūtas ne tikai godalgotas vietas, bet arī jaunas zināšanas un pieredze, ticība sev un prieks, ka ieguldītais darbs ticis novērtēts.

Agnese Tipaine, 7.klase, Daina Briede