Panākumus gūst jaunie uzņēmēji

Mūsu skola jau 6. gadu iesaistās uzņēmējdarbības izglītības veicināšanas programmā, piedāvājot skolēniem veidot savus mācību uzņēmumus un gūt pirmo biznesa pieredzi. Šajā gadā skolā darbu uzsākuši 6 uzņēmumi, kurus konsultē skolotājas Gunta Beloraga (1.-4.kl.) un Dace Saliņa (5.-7.kl.):

Nr. Nosaukums Nodarbošanās Dalībnieki Klase
1. S-Vilki Produkti no bišu un ekosojas vaska izgatavošana un tirdzniecība Jēkabs Saliņš 6.
Miks Aksels Lācis 7.
2. Funnyslime Slaimu izgatavošana un tirdzniecība Jolanta Cīrule 5.
Diāna Rudene
3. Zumzums Produkti ar bišu vasku (bišu vaska sveces, sejas un ķermeņa krēmi, lūpu balzami, ziede) Līga Dauguļe 2.
Līva Vanaga
Sabīne Valtere
4. NoSTRESS Produkti stresa mazināšanai (slaims, stresa bumbas) Simona Vjatkina 4.
Valērija Bābale-Ņagu
5. Puķudobe Produkti ar ziediem, ziedu smaržām, ziedu veselīgo pielietojumu (ārstniecības augu tējas, gaisa atsvaidzinātāji, pirts skrubji, grāmatzīmes, papīra ziedi) Sintija Daniela-Bajāre 4.
Dženija Krusta 2.
Kristaps Zviedris 2.
Melānija Lapkovska 2
Emīlija Lange 1.
6. EZIS Produkti ar ziediem, ziedu smaržām, ziedu veselīgo pielietojumu (ārstniecības augu tējas, gaisa atsvaidzinātāji, pirts skrubji, grāmatzīmes, papīra ziedi) Eduards Saulītis 1.
Gustavs Saulītis 3.

 

Vairāki SMU jau paguvuši piedalīties mazāka, lielāka un pavisam nozīmīga mēroga tirdziņos, gūst ne tikai pieredzi un peļņu, bet arī žūrijas atzinību. Iesildīšanas tirdziņš norisinājās pašās septembra beigās Miķeļdienas gadatirgū skolā, kurā savu produkciju jau spēja piedāvāt gan SMU „Zumzums” un „S-Vilki”.

Lielāks izaicinājums bija startēt Valmieras reģionālajā SMU pasākumā CITS BAZĀRS 23. novembrī, kur arī piedalījās un guva atzinību šie abi uzņēmumi. „Zumzums”  ieguva nomināciju „Labākā pārdošanas komanda” pamatskolu grupā un žūrijas simpātiju balvu, bet „S-Vilki” izpelnījās valsts attīstības finanšu institūcijas ALTUM atzinību un ieguva arī veikala “Austris” saldo simpātiju balvu.

Vēl nopietnāks pārbaudījums bija dalība skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākumā CITS BAZĀRS ziemā 7. decembrī Rīgā. Kā ierasts, arī šogad pasākums norisinājās tirdzniecības centrā Domina Shopping,  un tajā piedalījās 270 SMU ar 900 skolēniem no visas Latvijas. Pasākumu organizē Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).

Pasākuma ietvaros skolēnus vērtēja ne tikai apmeklētāji, bet arī  40 pieredzējuši profesionāļi no uzņēmumiem, akadēmiskajām struktūrām, finanšu sektora un valsts pārvaldes, pasniedzot balvas septiņās nominācijās. Žūrijas dalībnieki iztaujāja skolēnus par uzņēmuma ideju, preču ražošanas procesu, pārdošanas stratēģiju un citām mārketinga niansēm. Dienas izskaņā tika pasniegtas balvas  labākajiem SMU septiņās nominācijās. Nominācijā “Labākais SMU stends”  pamatskolu grupā par laureātu kļuva SMU : Zumzums”. Žūrijas uzmanību piesaistīja tas, ka meiteņu piedāvāta produkcija izkārtota stendā, kas atgādina bišu šūnas.  Savukārt pašas meitenes, kas rosās pie stenda, līdzinās mīlīgām bitītēm.

Decembra vidū jaunajiem uzņēmējiem bija iespēja piedalīties vēl vienā tirdziņā – Madonas reģionālajā SMU pasākumā CITS BAZĀRS. Tajā piedalījās 5 mūsu skolas uzņēmumi: SMU „Funnyslime“, „NoSTRESS”, „Puķudobe”, „Zumzums” un „S-Vilki”. Žūrijas atzinību ieguva 3 uzņēmumi: SMU „Puķudobe” un „Zumzums” ieguva Madonas novada izglītības pārvaldes simpātiju balvu, bet SMU „S-Vilki” mājās devās AS „Balta” un Madonas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas simpātiju balvām.

Lai panākumi iedvesmo sasniegt jaunas virsotnes!

Dace Saliņa, Gunta Beloraga