Ziemassvētku noskaņas skolā

Tuvojoties Ziemassvētkiem, pasaule sāk elpot citā ritmā. Gaisā virmo piparkūku smarža, labestības, sirsnības un dāvināšanas prieks.

Arī skolā mēs domājam par to, kā radīt svētku noskaņu ne tikai pašiem, bet arī citiem.

Mums svētku gaidīšana sākās ar telpu izrotāšanu: visos skolās logos „izauga” apsnigušas eglītes, bet katra klase savas telpas izrotāja atbilstoši savai gaumei un iespējām: pie sienām un skapjiem, griestos un plauktos pulcējās svētku zvaigznes, zvaniņi, sniegavīri, čiekuri, sniegpārslas. Devītie parūpējās, lai skolas vestibilu rotātu stalta un krāšņa svētku eglīte. Katra klase atrada laiku izcept un izrotāt piparkūkas, kas ir neatņemams Ziemassvētku našķis.

Vislielāko prieku sev un citiem sagādājām, apciemojot vecos un vientuļos ļaudis Barkavas, Mārcienas, Ļaudonas un Dzelzavas pansionātos. 5. un 6. Klases skolēni kopā ar skolotājiem Veroniku, Ivetu un Jāni bija sagatavojuši nelielu svētku koncertu ar Ziemassvētku dziesmām un dzejoļiem. Uz pansionātiem aizvedām arī nelielas pašu rokām pagatavotas dāvaniņas. Mūs uzņēma sirsnīgi un mīļi, bija prieks vērot, kā katrs mēģināja atcerēties kādu pantiņu, lai tiktu pie kārumiņa. Grūti izšķirt, kas bija priecīgāks – šie cilvēki, kuri katru gadu gaida mūsu apciemojumu, vai mēs paši par to, ka spējam citiem sagādāt prieku.

Ance Sandija Dzene, 5.klase, Daina Briede