Ekskursija uz Rīgu

17.decembrī vecāko klašu skolēni devās izklaidējoši izzinošā ekskursijā uz Rīgu.

Vispirms apmeklējām Kara muzeju. Tur mūs iepazīstināja ar Pirmā un Otrā pasaules kara ekspozīcijām. Apskatījām latviešu strēlnieku formas, sadzīves priekšmetus, varējām iepazīties ar laikabiedru atmiņām, vēstuļu un dienasgrāmatu fragmentiem, kas ļauj pietuvināties laika notikumiem, izjūtām un domām. Ekspozīcija „Latvija II pasaules karā” stāsta padomju un vācu okupācijas režīmiem un šo režīmu bruņotajos spēkos iesaukto Latvijas iedzīvotāju likteņiem. Ar manekenu, dokumentu, ieroču, vēsturisku priekšmetu, fotogrāfiju palīdzību varējām iepazīt kara šausmas un cilvēku izjūtas tajā laikā. Žēl, ka šī ekskursija laika trūkuma dēļ bija ļoti „skrienoša”, jo daudzi eksponāti piesaistīja uzmanību un prasīja paskaidrojumus.

Nākamais apskates objekts bija Motormuzejs. Šajā muzejā var iepazīties ar visdažādākajiem braucamrīkiem no dažādiem laikiem. Ekspozīcijas izveidotas tā, lai iepazītu auto attīstību no pašiem pirmsākumiem līdz pat mūsdienām. Izrādās, ka arī Latvijai ir nozīmīga loma šajā jomā, jo 20. gadsimta sākumā Rīga ir Krievijas impērijas industrijas galvaspilsēta, un mašīnbūve un elektroiekārtu rūpniecība te ir pasaules līmenī. Muzejā apskatāma no tiem laikiem saglabājusies leģendārajā Russo-Balt mašīna. Tāpat plaši pazīstami visā Austrumeiropā bija Rīgas autobusu fabrikas (RAF) padomju laiku mikroautobusi „Latvija”. Ekspozīcijas izkārtotas vairākās zālēs vairākos stāvos, un katrs varēja atrast kaut ko interesantu. Motormuzeju varējām apmeklēt, pateicoties iniciatīvai „Skolas soma”, kas turpina nodrošināt iespēju katram Latvijas skolēnam iepazīties ar Latvijas vēstures un kultūras norisēm.

Tuvojoties vakaram, sajutām izsalkumu un devāmies to remdēt uz „Lido”; paspējām iepazīties arī ar tirdzniecības centra „Mols” Ziemassvētku piedāvājumu un atbrīvoties no līdzpaņemtās kabatasnaudiņas.

Ekskursijas noslēgumā bija gaidītākā tās daļa – līdzi jušana Rīgas „Dinamo” komandai cīņā pret Maskavas CSK „Arēnā Rīga” – lielākajā ledus hallē un pasākumu vietā Latvijā. Biļetes bijām nopelnījuši, rudenī piedaloties Labo darbu nedēļā. Lai gan mūsējie cīnījās sīvi un 1. periods beidzās neizšķirti 1:1, tomēr tie arī bija vienīgie gūtie vārti, un spēle mums beidzās ar zaudējumu. Neraugoties uz to, spēles vērošana sagādāja asas izjūtas un patīkamas emocijas.

Diena bija gara, dažādām emocijām un pārdzīvojumiem pilna (no rīta kavējās autobuss, kāds apmaldījās „Lido”, mājās atgriezāmies pāri pusnaktij, bet nākamā – skolas diena), tomēr jau sākam gaidīt nākamo ekskursiju.

Agnese Tipaine, 7.klase, Elza Jermacāne, 5.klase