Brauciens uz Valmieru

12.decembrī jaunāko klašu skolēni kopā ar savām skolotājām devās uz Valmieru, lai noskatītos izrādi „Smieklu sasaukšanās”, kuras pamatā ir  Renāra Kaupera dziesmas ar Ineses Zanderes vārdiem. Tā bija mīļa, sirsnīga, krāsaina, aktīva un jautra izrāde, kas aizrāva kā lielos, tā mazos. Aktieri uz skatuves izdzīvoja piedzīvojumus spogulī un sapnī, izdziedāja ejampantus un lecampantus, sedzampantus un redzampantus, apdziedāja apēstas konfektes un daudzstāvu nama kāpnes, lika priecāties par veiksmēm un līdzi just likstās. Visus skatītājus uzmundrināja dziesmas un muzikanti no grupas „Kāposti ar desiņām”, kas tik enerģiski spēlēja savu instrumentu, ka gribējās mesties dejās.

Pēc izrādes apmeklējām Lielo Ellīti – 23 metrus garu alu Priekuļu novada Liepā. Pētnieki domā, ka tā varētu būt 6 – 7 tūkstošus gadu veca ala, un tā ir ļoti neparasta – pie alas ieejas ir dažādi izciļņi, nišas un dobumi. Mums tās izskatījās pēc vilku alām – mazliet baisas, bet vilinošas.

Diena bija patīkamām emocijām bagāta. Paldies par šo iespēju iniciatīvai „Skolas soma”.

Sindija Rūnika, 5.klase