Rotu darbnīca

1.novembrī skolēniem bija iespēja piedalīties rotu darināšanas nodarbībā. To vadīja rotu māksliniece Ranta Roga, kas daudzus gadus ir bijusi mācekle izcilam juvelierim. Ranta jau trešo gadu pati ir meistare un drīkst apmācīt jaunos rotkaļus. Juveliere ikdienā strādā ar dārgmetālu, pērlēm, dabīgiem akmeņiem, un viņas darinātās rotas var aplūkot un iegādāties vietnē www.raro.lv.

Nodarbības laikā mēs gan iepazinām mākslinieci un viņas darbus, gan izpratām, ar ko atšķiras rūpnieciski darinātas no mākslinieka veidotām rotām, gan paši pagatavojām rokassprādzi.

Rokassprādzes gatavošanai mums izdalīja metāla ripulīšus, kuros mēs iekalām caurumiņus un ar slīpētāju nogludinājām maliņas. Pēc tam izvēlējāmies pērlītes, kuras kopā ar ripulīšiem savērām uz stieplītēm. Nodarbības beigās katram bija sava unikāla rokassprādze.

Rotu darbnīca norisinājās Madonas novada jauniešu projekta “Neparasti interesantais mākslas pasaulē” ietvaros; to atbalsts Madonas novada pašvaldība.

Diāna Rudene, Jolanta Cīrule, 5.klase