Rudens ekskursija

9.oktobrī mēs, lieli un mazi Bērzaunes skolēni, devāmies rudenīgā ekskursijā. Vispirms apmeklējām Cēsu pils kompleksu. Gida pavadībā iepazinām Zobenbrāļu un Vācu ordeņa Livonijā celto pils. Tā viduslaikos bija viens no svarīgākajiem Vācu ordeņa atbalsta punktiem Baltijā, bet šobrīd tās iespaidīgākās un vislabāk saglabājušās pilsdrupas Latvijā. Iepazināmies ar Cēsu pils vēsturi, skatoties multimediālu stāstu – ir izstādi pils rietumu torņa trešā stāva telpā un piedzīvojām aizraujošu ceļojumu pagātnē, izdzīvojot nozīmīgākos Cēsu pils vēstures notikumus un sajūtot seno laiku atmosfēru.

Pēc tam devāmies uz kamieļu parku „Rakši”. Te mums bija iespēja izbaudīt, kādas ir sajūtas, jājot ar kamieli, aptaustīt alpakas kažoku. „Rakšos” ir vairāk nekā  80 dzīvnieku, kurus var pabarot no rokas un nofotografēties kopīgā selfijā.

Mūs pēdējais apskates objekts bija Ērgļu klintis. Tā ir varena, majestātiska smilšakmens siena, kas ceļas ārā tieši no Gaujas. Teika stāsta, ka atbalss pret šo klinti skanējusi kā ērģeles, tādēļ tās iedēvētas par Ērģeļu klintīm. Klinšu siena ir 700 m gara, un 300 m apskalo Gauja. Klintīs ir daudz lūzumu, var redzēt arī atsevišķu bloku slīdēšanas un nobrukumu veidošanās pazīmes. Ieža pakājē izveidojies vecupes ezeriņš. Ērgļu klintis ir viens no nozīmīgākajiem tūrisma objektiem Gaujas Nacionālajā parkā, te iekārtotas skatu platformas, takas, kāpnes, lai tūristiem ērtāk vērot skaisto ainavu tālu pāri Gaujai.

Mazliet noguruši, bet pozitīvām emocijām un jauniem iespaidiem bagātāki atgriezāmies mājās, ikdienā.

Marats Lācis, 5klase, Daina Briede