Olimpiskā diena

20.septembrī visā Latvijā 768 norises vietās norisinājās tradicionālā „Olimpiskā diena 2019”, kas aktīvam rītam  pulcēja vismaz 150 000 dalībnieku. Katru gadu šajā pasākumā iesaistās arī mūsu skola, aicinot pie sevis ciemos arī  PII „Vārpiņa” sagatavošanas grupas bērnus.

Vispirms, sadevušies rokās un dziedot „Bēdu, manu lielu bēdu”, apmīļojām skolu, bet pēc tam rīta rosmi mums vadīja Kitija Auziņa – Latvijas čempione distanču slēpošanā, Latvijas rollerslēpošanas izlases sportiste. Viņa arī pastāstīja savu pieredzi ceļā uz panākumiem. Visgrūtākais bijis pusaudžu periods – 7.-9.klase, kad gribējies pamest treniņus, lai ir vairāk brīva laika, tomēr viņa ir pateicīga vecākiem un treneriem, kas prata motivēt neatmest ar roku savai nākotnei.  Augstākais viņas sasniegums Pasaules kausa rollerslēpošanas sacensībās iegūta 6. vieta. Kitija ir pārliecināta, ka sports ir nepieciešams ikvienam.

Pēc rīta rosmes skolas sporta laukumā bija iespēja iziet orientēšanās labirintu, ko bija sagatavojis Madonas BJSS  orientēšanās treneris Juris Švarcs. Daži trasē devās ar azartu, klūpot un krītot, citi to izstaigāja lēnām un prātīgi, bet finišā nonāca visi.

Lūk, ko par Olimpisko dienu domā 7.klases skolēni Mārcis un Aleksandrs: „Olimpiskā diena vajadzīga, lai sportotu visa skola, un to organizē Sporta federācija. Mēs šogad nevingrojām, kā vajag, jo pēc vakardienas pārgājiena sāpēja kājas, bet mēs nākamajā Olimpiskajā dienā sportosim trakāk…”

Mārcis Krūmiņš, Aleksandrs Hmeļnickis, 7.klase, Daina Briede