Veselības nedēļa

No 23. Līdz 26.aprīlim skolas norisinājās veselības nedēļa, kuras laikā bija iespēja iesaistīties dažādās veselīgu dzīvesveidu veicinošās aktivitātēs.

23.aprīlī tika piedāvātas nūjošanas nodarbības. Tās vadīja trenere Ilvija Kecko. Viņa pastāstīja, kādas nūjas ir piemērotas nūjošanai, cik garām tām jābūt, kā tās pareizi jātur un jālieto. Katram tika iedots nūju pāris, un kopā ar treneri izstaigājām nelielu maršrutu, lai labāk izprastu nūjošanas pamatus. Šis nav ļoti aktīvs un nogurdinošs sporta veids, tomēr tas palīdz nostiprināt un attīstīt dažādas muskuļu grupas un ir lielisks veids, kā pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem, uzlabot savu veselību un atslābināties no ikdienas stresa.

Agnese Tipaine, 6.klase

FOTO>>>

26.aprīlī bija iespēja izbaudīt ūdenspriekus Koknese baseinā. Ar lielu sajūsmu to uzņēma jaunāko klašu skolēni, kuriem līdz šim pazīstamāks bija mazais baseins PII „Saulīte” Madonā. Lielajā baseinā ir pavisam citas iespējas un izaicinājumi!

26.aprīlī pie mums viesojās psiholoģe Elīna Ābola un vadīja nodarbības vecāko klašu skolēniem par komunikāciju 21.gadsimtā. Viņa iepazīstināja ar saskarsmes veidiem, kādus ikdienas saziņas situācijās mēdzam izmantot. Pēc tam izspēlējām dažas spēlēs, lai pārliecinājāmies, cik veiksmīgi vai neveiksmīgi saziņas partneri esam. Izrādās, pēc 2 minūšu ilgas skatīšanās uz otru cilvēku, nevaram pamanīt, kādā krāsā viņam acis un kāds apģērbs. Tas lika aizdomāties, vai bieži ir tā, ka skatāmies, bet neredzam. Interesanti arī bija izspēlēt visiem zināmo pasaku par rāceni, kurš izaudzis tik liels, ka viena pati vecmāmiņa nevar izvilkt. Mums pašiem bija jāizdomā un ar kustībām jāattēlo, kas viņai dodas palīgā, lai rāceni tomēr varētu izraut. Nodarbība lika saprast, cik daudzveidīga ir komunikācija un ka bez tās cilvēku sabiedrība nav iedomājama.

Kristīen Bebre, 6.klase

Ar projekta  Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem (Projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/092) finansiālo atbalstu (3000 Eiro)  no 2018. gada februāra līdz 2019. gada aprīlim skolā notikušas trīs veselības nedēļas. Veselību veicinošos pasākumus organizēja sporta skolotāja Vika Valcere sadarbībā ar biedrības Bērnu un jauniešu apvienība “Rīts” jauniešiem. PALDIES organizatoriem!