Rūpes par nākotnes dižozolu

Sagaidot Latvijas simtgadi, dendroloģe Aija Kaškure aicināja iesaistīties akcijā „Dāvināsim nākotnes dižkokus mūsu Latvijai” un apzināt ceļmalās esošos kokus, kuru stumbra diametrs ir virs 50 centimetriem un kuru augšana ir apgrūtināta. Parūpējoties par šādiem kokiem, nākotnē tie varētu kļūt par dižkokiem – mūsu laika un mūsu vērtību lieciniekiem.

Pirmais Aijas Kaškures iniciētās akcijas  ietvaros godinātais nākotnes dižkoks aug autoceļa Pļaviņas – Madona malā starp Sauleskalnu un Bērzauni. Pirms diviem gadiem tika izzāģēti un sasmalcināti apkārtnē augošie krūmi, lai ozols netraucēti varēt veidot savu diženo stāvu. Kā zināms, krūmi mēdz ataugt, tāpēc Bērzaunes skolas skolēni joprojām pieskata ozolu un ik pavasari apgriež spītīgās krūmu atvases.

Šogad rūpes par ozola labklājību uzņēmās Bērzaunes pamatskolas 6.klases skolēni, kas iesaistījušies Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra rīkotajā konkursā „Šodien laukos”. Konkurss norisinās jau ceturto gadu un mudina skolēnus izzināt un izprast norises laukos, lai veicinātu jauniešu palikšanu reģionos. Konkursa dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja no aprīļa līdz septembrim veikt 6 konkursa lielos uzdevumus lauksaimniecībā, zivsaimniecībā un mežsaimniecībā, kā arī pelnīt papildpunktus, iesaistoties papilduzdevumos. Pirmais papilduzdevums – „Labo darbu projekts” – aicina būt redzīgiem un aktīviem, paveikt kaut ko ārpus saviem ikdienas pienākumiem. Esam nolēmuši ozolu pieskatīt līdz devītās klases beigām.

Čaklas rokas gaida arī ceriņu stādījumi pie mūsu skolas: jāizgriež nokaltušie zari, jāizrok iznīkušie krūmi un to vietā jāiestāda jauni. Arī tas būs mūsu labais darbs ne tikai konkursam, bet galvenokārt mums pašiem, padarot savas skolas apkārtni vēl krāšņāku un pievilcīgāku visās šī vārda nozīmēs.

6.klases kolektīvs un audzinātāja Daina Briede