Izdzīvošanas nometne jaunsargiem

20.-21.martā desmit mūsu skolas drosminieki kopā ar jaunsargu instruktoru S. Kļaviņu devās divu dienu pārgājienā.

20.martā agrā rītā visi dalībnieki pulcējās skolā, un instruktors pārliecinājās, vai katram līdzi ir nepieciešamais aprīkojums: guļammaiss, matracītis, katliņš, krūze, ēšanas piederumi, ēdiens un dzeramais ūdens, maiņas apģērbs un apavi, cirvis, nazis, zāģis, iekuri, striķis, plēves maisi. Kopā sanāca visai smaga nasta.

Ap plkst. 9.00 „izdzīvotāji” devās ceļā, un 5 stundu laikā tika pieveikts aptuveni 15 km garais maršruts. Ceļā vairakkārt bija nepieciešams apstāties un atpūtināt plecus no somu smaguma un neierastās slodzes dēļ piekusušās kājas, kā arī iestiprināties.

Nokļūstot galamērķī sadalījāmies divās grupās un veidojām katrs savu nometni. Bija jāsagādā koki naktsmītnes būvēšanai, pareizi tie jāsaliek, lai izveidotos droša, lietus un vēja necaurlaidīga telts, kurā mums jāpārlaiž nakts. Vēl pašiem bija jāsagādā malka ugunskuram un visu nakti uz maiņām tas jāpieskata, lai neizdeg.

Kad bijām iekārtojušies, ieturējām maltīti kopā ar netālu apmetušos Kalsnavas jaunsargu grupu. Viņi bija pagatavojuši soļanku un mūs pacienāja.

Neviens no mums vēl līdz šim nebija nakšņojis šādos apstākļos, un katrs to izjuta citādi: kāds bija nomocījies un tā pārsalis, ka zobs uz zoba neturējās, kāds izbaudīja veselīgu miegu svaigā gaisā, kādam pietrūka spilvena, kādam bija jautri klausīties citu krākšanā…

Ap pulksten septiņiem visiem bija jābūt augšā, jāpabrokasto, jāsakopj nometnes vieta, un tad devāmies mājup. Šoreiz retāk atpūtāmies, jo gribējām ātrāk nonākt ierastajā, civilizētajā vidē. Tomēr šis pārgājiens katram kaut ko iemācīja, katrs varēja pārliecināties par savām spējām, pārbaudīt raksturu, biedriskumu, prasmi sadarboties, pārciest grūtības. Prieks par visiem tiem, kam spēka pietika ne tikai šim pārgājienam, bet arī tam, lai nākamajā dienā varētu atgriezties skolas solā un sekot mācību darbam.

FOTO >>>

Dāniels Krūkliņš, Agnis Mikus Dzenis, Mārcis Krūmiņš, 6.klase