Zaļais restarts

Aizvien biežāk pasaulē un arī mūsu skolā tiek runāts par cilvēku negausību un neapdomīgumu, patērējot aizvien vairāk lietu un radot aizvien vairāk atkritumu. Par šīm problēmām aicina aizdomāties vides aktīvisti – AS „LATVIJAS ZAĻAIS PUNKTS”, jau otro gadu organizējot konkursu „Zaļais restarts”. Tā mērķis – veicināt skolēnu zināšanas un izpratni par atkritumu šķirošanas nepieciešamību, resursu saudzīgu patēriņu un materiālu otrreizēju izmantošanu un rosināt skolēnus uz radošo domāšanu un potenciālu, meklēt jaunus nolietotu lietu izmantošanas risinājumus un īstenot tos dzīvē videi un sabiedrībai draudzīgā veidā.

Šajā konkursā šogad iesniegti teju 400 darbi no visas Latvijas. Starp tiem ir  arī mūsu skolas 6.klases skolēnu darbi. Viņi startēja ar šādu pieteikumu:

Ideja

Radīt rotaļlietas suņiem, netērējot jaunus resursus vai naudu, pērkot tādas pašas veikalā

Izpildījums

Vecos, nolietotos trikotāžas kreklus sagriež vai saplēš sloksnēs un sapin bizēs, radot analogu veikalā nopērkamajām suņu rotaļlietām.

Turpmākais pielietojums

Ar pašu veidotājām rotaļlietām iepriecinājām savus un savu radu vai draugu suņus Ziemassvētkos. Ar laiku tās spēlējoties tiks saplosītas, toties pasargātas tiks mūsu čības un citas vēl derīgas lietas, kā arī būsim ietaupījuši naudu un vajadzību rūpnieciski ražot jaunas suņu rotaļlietas.

Lai gan mūsu darbs neieguva godalgotās vietas un vērtīgās balvas (ekskursiju uz „Lido” slidotavu vai „Skrīveru saldumiem”), tomēr mēs guvām pozitīvas emocijas, kopā darbojoties un iepriecinot savus mājdzīvniekus.

Aicinām katru padomāt, vai lietas, ko metat konteinerā, nav pelnījušas otro elpu.

Latvijas Zaļā punkta konkursa “Zaļais restarts” rezultāti un visi iesniegtie darbi publicēti mājaslapā: SKATĪT ŠEIT >>>

FOTO

6.klases skolēni un audzinātāja Daina