Komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis

Pirms 70 gadiem daudzām latviešu ģimenēm pārtrūka ierastais dzīves ritējums un sākās pārbaudījumu, pārdzīvojumu un ciešanu ceļš uz Sibīriju. Padomju valsts bija nolēmusi atbrīvoties no cilvēkiem, kas tai varētu kaitēt, tāpēc vairāk nekā 42 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju kā kulaki, fašisti un nodevēji tika izvesti no Latvijas, un viņiem neierastos, naidīgos, pazemojošos apstākļos bija jāspēj turpināt dzīvot un cerēt, ka reiz būs iespēja atgriezties mājās. 1957. gadā PSRS vadība pieņēma lēmumu par administratīvi izsūtīto atbrīvošanu no speciālā nometinājuma vietām, un izdzīvojušajiem tā bija iespēja atgriezties. Tomēr arī pēc atgriešanās daudzi izsūtītie saskārās ar dažādiem ierobežojumiem un diskrimināciju.

25.martā, lai pieminētu šos senos notikumus un izrādītu cieņu represijās cietušajiem cilvēkiem, devāmies pie piemiņas akmens. Atsaucām atmiņā tā laika notikumus un aizdedzām svecītes. Klātesošos uzrunāja arī Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītājs E.Lācis, aicinot visus būt aktīviem, varošiem un darošiem, novērtējot un cienot iespēju dzīvot un darboties brīvā valstī.

Inese Madara Rubene, 7.klase