Ziemassvētku noskaņai

Adventes sveču iedegšana

Gaidot Ziemassvētkus, šogad skolā jau kopš pirmās decembra nedēļas izskaņas iededzām svecītes Adventes vainagā. Katru piektdienu mūsu skolas direktore aizdedza vienu sveci. Pirmā svece tika aizdegta par labajām pārmaiņām sevī, jo ikviens kādreiz ir nodomājis, ka vajadzētu dzīvot citādāk, bet ne vienmēr pietiek gribasspēka spert pirmo soli. Direktore novēlēja visiem skolēniem un saviem kolēģiem rast spēku sevī un doties pretī labākam sev. Otrā svece tika aizdegta par labestību, izpalīdzību, draudzību, aicinot ieraudzīt tos, kam vajag palīdzību. Trešā svece aicināja padomāt par piedošanu, – lai katram būtu spēks piedot un spēks pieņem atvainošanos. Pirmā semestra pēdējā mācību dienā silta liesmiņa iedegās pēdējā svecītē – par ticību, cerību un mīlestību.    FOTO>>

Inese Madara Rubene, 7.klase

 

Eglītes iedegšana

12.decembrī iededzām skolas eglīti. Svētku noskaņu radīja 9.klases priekšnesums, kurā viņi gan pastāstīja, kā radusies tradīcija sājos svētkos rotāt un godāt eglīti, gan skandēja dzejoļus. Ar tradicionālajām Ziemassvētku dziesmām iepriecināja mazo klašu koris skolotājs Ināras vadībā. Reizē ar direktores iedegto svecīšu gaismiņu arī mūsu sirdīs ielija svētku prieks.  FOTO>>

Dana Davidone, 6.klase

Ziemassvētku eglītes

Šogad Ziemassvētku sajūtu skolā mēs radījām visi kopā. Pie katras klases durvīm 12.decembrī tika piestiprināta netradicionāla egle, kas bija klases kopīgs darbs. Ikdienā, ejot tām garām, katra piesaista uzmanību un liek aizdomāties par bērniem, kas šo eglīti darinājuši.

Krāsaina un spilgta kā paši pirmklasnieki ir viņu veidotā lentīšu egle.

Ar spuraināko un baltāko eglīti no plaukstiņu siluetiem pārsteidza otrklasnieki. Spēj tik asumiņus nogludināt!

Neparasti, egles arī var uzziedēt arī ziemā! Par to bija parūpējušies 3.klases skolēni, darinot savu durvju dekoru.

Pušķīšu egle rotāja 4.klases durvis. Šī ir viena no nedaudzajām klasēm, kurā ir  meiteņu pārsvars,  varbūt tāpēc izvēlēti pušķīši?

Piektās klases eglītē daudz dabas materiālu un stingrs ritms. Lai izdodas šo ritmu atrast arī sevī!

Sentēvu gudrības atklāja klase, kurā mājo latviskais gars. Neparastā 6.klases eglīte aicināja pakavēties un uzzināt senos ticējumus par Ziemassvētku laiku.

Par spicāko egli parūpējās septītie, kas to veidoja no telpiskām piramīdām. Arī katram skolēnam šajā klasē ir savi asumi, kurus nevar nepamanīt.

Bagātīgākā egle atradusi mājvietu pie 8.klases durvīm; šie skolēni paši arī ir bagāti gan ar darbiem, gan ar nedarbiem un allaž pievērš sev uzmanību.

Mierīgākās egles klase un mierīgākās egles tituls pienākas devītajiem.  Šķiet, būs iztrakojušies iepriekšējos gados, un nu viņi dzīvē raugās rāmi un prātīgi.

Arī skolotāju istabas durvis rotāja eleganta, ritmiska, rāma, bet vienlaikus arī krāšņa un pamanāma zvaigžņu egle.

Cik vienreizējs un neparasts ir katras klases veikums un cik daudz dažādu ideju vienkopus varam aplūkot mūsu skolā! (Visas eglītes aplūkojamas arī skolas mājaslapā)  FOTO>>

Arta Pinka, 7.klase

Braucam ciemos

17. un 18.decembrī, kā ierasts Ziemassvētku gaidīšanas laikā, desmit skolas bērni kopā ar skolotājām Ilzi un Veroniku devās uz Ļaudonas, Dzelzavas, Barkavas un Mārcienas pansionātiem, lai iepriecinātu vecos un vientuļos ļaudis.

Mēs ne tikai skaitījām dzejoļus un dziedājām dziesmas, bet aicinājām arī viņus atcerēties un noskaitīt dzejolīšus, kādus atceras paši, lai, gluži kā bērnībā, nopelnītu dāvaniņas. Par katru viņu noskaitīto dzejoli viņi saņēma nelielu konfekšu saišķīti. Tāpat katrs pansionāta iemītnieks saņēma mūsu skolēnu sarūpētās piparkūkas un apsveikumu. Prieka mirdzums viņu acīs bija lielākais gandarījums.

Laura Māliņa, 9.klase

 

Piparkūku prieks

Ziemassvētki nav iedomājami bez piparkūku smaržas. Tā decembrī virmoja arī mūsu skolā, jo katra klase, atsaucoties aicinājumam arī šogad iepriecināt pagasta vecos un vientuļos ļaudis un Madonas novada pansionātu iemītniekus, sagādāja piparkūkas vairāk nekā 50 paciņām. Skolēni kopā ar audzinātājām skolas mājturības kabinetā cepa un dekorēja piparkūku sirsniņas, eglītes, mēnestiņus un citas figūras. 3.klases skolēniem izdevās viskrāšņākās piparkūkas, jo līdzās bērniem darbojās arī vecāki, palīdzot tās izgreznot ar krāsainu glazūru. Mūsu piparkūku paldies tika skolas atbalstītājiem – pagasta uzņēmējiem.   FOTO>>

Pirmssvētku rosībai līdzi sekoja Daina Briede