Ekskursija uz Rīgu

Pateicoties iniciatīvai „Skolas soma”, mūsu skolas skolēniem 6.decembrī bija iespēja bez maksas noskatīties izcilā krievu komponista P.Čaikovska slaveno baletu „Apburtā princese”.

Baleta libreta pamatā sens pasakas sižets par princesi, kuru nobūrusi ļauna feja un kuru var atmodināt tikai patiesa mīlestība. Balets iepriecināja ar krāšņiem tērpiem, greznām dekorācijām un skatuves noformējumu, kas ieveda brīnumzemē, kurā mīt fejas un citi pasaku tēli. Šajā iestudējumā saglabāta Mariusa Petipā oriģinālā horeogrāfija. Viņu uzskata par klasiskā baleta pamatlicēju, kurš pārveidoja baletu no atsevišķu kombināciju virknējuma par saskanīgu un plūstošu deju.

Kā ierasts, braucot uz Rīgu, izmantojam iespēju apskatīt arī citas ievērojamas vietas. Šogad apmeklējām Melngalvju namu. Šī ir viena no krāšņākajām Rīgas ēkām. Melngalvju nama ēka celta jau 1334.gadā, bet sākotnēji tas bijis sanāksmju un dzīru vieta dažādām Rīgas sabiedriskajām organizācijām, līdz 17.gs. par tā vienīgajiem iemītniekiem kļuva Melngalvju biedrība – tirgotāju brālība. Tur mums izstāstīja kas bija Melngalvji, kā dzīvoja Melngalvji un kādēļ viņus sauca par Melngalvjiem. Līdz Otrajam pasaules karam tā bija nozīmīga vieta nozīmīgu darījumu slēgšanai, bet kara laikā nams pārvērtās drupās. Pateicoties vēstures entuziastiem, Trešās atmodas laikā aizsākās nama rekonstrukcija, līdz 1999.gadā tas atguva seno godību. Šobrīd šajā ēkā var iepazīties ar Melngalvju brālības vēsturi un to raksturojošiem elementiem, iesaistoties izzinošās aktivitātēs. Plašajās zālēs un kabinetos mājvietu atraduši dažādi mākslas darbi, apliecinot Melngalvju mīlestību pret mākslu.

Šī bija lieliska iespēja iepazīt bagāto un daudzveidīgo mākslas pasauli, īpaši – klasiskās vērtības.  FOTO>>>

Inese Madara Rubene, 7.klase, Daina Briede