Veselības nedēļa

Novembrī skolā norisinājās projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem” otrais posms, un skolēniem bija iespēja iesaistīties dažādās vecumposmam un interesēm atbilstošās veselību veicinošās aktivitātēs.

Vislielāko prieku sagādāja iespēja apmeklēt baseinu. Jaunāko klašu skolēni devās uz PII „Saulīte” baseinu Madonā un skolotājas Vikas vadībā iepazinās ar dažādiem peldēšanas veidiem un inventāru, kā arī baudīja relaksējošas procedūras pirtiņā un džakuzi.

Vecāko klašu skolēni ūdens priekiem nodevās Kokneses sporta centrā. Prasmīgākie peldētāji varēja izmantot lielo četru peldēšanas celiņu peldbaseinu, kas ir 25 m garš un 11m plats un vidēji 1,60 m dziļš. Tāpat bija iespēja plunčāties 10×5 metri lielajā „mazajā”, ar slīdkalniņu, ūdens kaskādi un zemūdens masāžu aprīkotajā baseinā. Uz mierīgu atpūtu aicināja SPA zona ar saunu, tvaika pirti un džakuzi.

28.novemrī vecāko klašu skolēniem nodarbības vadīja psiholoģe Elīna Ābola. 5. un 6.klases nodarbības tēma – „Laimīgs skolēns – veselīgs skolēns.” Tās laikā uzzinājām vairāk par stresu. Psiholoģe pastāstīja, ka ir divi stresa veidi: eistress un distress. Emocijas, kas rada iekšējas bailes, uztraukumu, izmisumu un paniku, pieskaitāmas pie distresa. Savukārt tādas izjūtas kā pacilājums, prieks, sajūsma, attiecināmas uz eistresa kategoriju. Mums vajadzēja padomāt, kādās situācijās mēdzam saskaisties, uztraukties, tāpat veicām testu, lai noskaidrotu, cik „stresaisni” esam. Nodarbība bija ļoti interesanta un noderīga sevis iepazīšanai un pilnveidošanai.

Agnese Tipaine, 6.klase

7.-9.klases skolēni kopā ar psiholoģi iedziļinājās tēmā par emocionālo vardarbību un savstarpējām attiecībām.

29.novembrī, kad visus pārsteidza šogad vēl nepieredzēts aukstums, skolā norisinājās fotoorientēšanās pasākums. Katram tika izsniegta karte, kurā bija atzīmētas kontrolpunktu vietas, bet vērīgākie tās varēja atrast arī pēc pievienotajiem fotoattēliem. Katrā kontrolpunktā bija paslēpts kāds burts; no atrastajiem burtiem bija jāizveido pēc iespējas vairāk vārdu.

Veselības nedēļas izskaņā 1.-4.klases skolēni piedalījās veselīga uztura meistarklasē, ko vadīja Antra Gotlaufa.  Mēs gatavojām veselīgas konfektes un 3 dažādus kokteiļus. Pirmajā sajaucām spinātus, kivi, bumbieri, medu saldumam un kefīru, lai šķidrāks. Otro veidojām no mandarīniem, banāniem, medus un ūdens. Pēdējā kokteilī likām saldētas avenes, bumbieri, medu un ūdeni. Garšīgas un noteikti veselīgākas par veikalā nopērkamajām izdevās arī pašu gatavotās konfektes, kuru sastāvdaļas ir dateles, rozīnes un linsēklas. Šī diena bija izdevusies. Paldies par idejām veselīgam uzturam!

Anete Alisone Andrejeva, 4.klase

Iespaidus apkopoja Daina Briede

 

Veselības nedēļa norisinās pateicoties skolotājas Vikas Valceres, Ilutas Kārkliņas,  Bērnu un jauniešu apvienības “Rīts” iniciatīvai un ESF projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem” (projekta Nr.9.2.4.2/16/I/092) finansiālajam atbalstam.