Sagaidot valsts simtgadi

Gada vistumšākais mēnesis ir Latvijai visnozīmīgāko svētku laiks, tāpēc rit priecīgā un darbīgā satraukumā.

Kopš novembra sākuma skolā aplūkojama izstāde „Rakstu rakstiem izrakstīju”. Tajā aplūkojami skolēnu ģimeņu īpašumā esoši latvisko identitāti apliecinoši priekšmeti: cimdi, dvieļi, krekli, rotaslietas, koka lādītes u.c. katrs izstādes priekšmets bija interesants un lika aizdomāties, vai es arī tā spētu, bet īpaši pārsteidz Līgas Krūmiņas darinātā blūze, Artas vecvecmammas austais linu dvielis, Menardas vecvecmammas izšūtais linu dvielis un Rūdolfa mammas adītie rakstainie pirkstaiņi.

Amanda Maskava, 9.klase

6.novembrī norisinājās vairāki izglītības projekta „Manā sirdī Latvija” pasākumi.

Nodarbība ar folkloristu M.Karlsonu

Folklorists un mākslas skolas skolotājs M.Karlsons stāstīja par to, kā aizrāvies ar folkloru, ko tā viņam iemācījusi. Viņam līdzi bija liela soma, piepildīta ar instrumentiem. M.Karlsons parādīja dažādus tautas mūzikas instrumentus un nodemonstrēja, kā tie skan, un atļāva mums tos tuvāk aplūkot. Viņš ļoti interesanti prata pastāstīt par savu pieredzi un arī izvaicāja mūs. Kad mūsu atbilde bija patiesība, tad lika maisā iekšā, bet, kad nebija patiesība, nelika. Latviešu folklora – tautasdziesmas, pasakas, ticējumi, mīklas, teikas – ir Latvijas bagātība.

Jolanta Cīrule, 4.klase

Tikšanās ar Laimu Garo

Vecāko klašu skolēniem bija iespēja ielūkoties Madonas Novadpētniecības un mākslas muzeja krātuves, tiekoties ar muzeja speciālisti Laimu Garo. Viņa uz tikšanos bija paņēmusi līdzi dažādus muzeja eksponātus: cimdus, vainagu, aproces, sadzīves priekšmetus. Viņa pastāstīja, kā muzejā īpašumā nonāk dažādas lietas, kā tās tiek reģistrētās un uzglabātas. Kā norādīja L.Garā, senatnē ļoti domāja par to, lai katra lieta būtu skaista un nestu svētību tās lietotājam, tāpēc cilvēki mēdza izrotāt tās ar rakstu zīmēm, kuru izskats nav svešs arī mūsdienās, bet to nozīme sāk piemirsties.

Daina Briede

Militarizētā stafete

Pie mums bija atbraucis zemessargs Andris Trečaks no Sarkaņiem, lai mēs varētu saprast un izmēģināt, kā ir būt zemessargam un kādas īpašības vajag cilvēkam, kas vēlas aizsargāt savu valsti.  Viņš kopā ar kolēģi bija izveidojis stafeti, kur katras klases kolektīvam bija jāveic vairāki uzdevumi: bija šaušana ar gaisa  pistoli, ievainotā nešana ar nestuvēm, šķēršļu pārvarēšana skrējiens pilnā ekipējumā un granātas mešana.

Agnese Tipaine, 6.klase

Lāčplēša diena

11.novembrī visi pagasta iedzīvotāji, arī skolēni, tikai aicināti atzīmēt Lāčplēša dienu, piedaloties svētku pasākumā Bērzaunes luterāņu baznīcā. Tur koncertu sniedza vīru koris Gaiziņš un uzstājās Bērzaunes pagasta dramatiskā kolektīva dalībnieki. Šajā dienā, aizdedzinot svecītes, atceramies tos karavīrus, kas izcīnīja iespēju Latvijai būt.

Jēkabs Saliņš, 5.klase.

 

Ciemos pie pansionāta iemītniekiem

13.novembrī mūsu skolēni devās uz Mārcienas pansionātu, lai Latvijas simtgades gaidīšanas laikā iepriecinātu vecos un vientuļos novada ļaudis. Kopā ar skolotājām Ivetu un Solveigu bijām sagatavojuši nelielu koncertiņu, bet pēc tam kopā ar pansionāta ļaudīm izgatavojām latviskas piespraudes, ko katrs arī piesprauda pie sirsniņas. Cilvēku acīs manījām prieku un pateicību par šādu apciemojumu.

Annija Berģe, 9.klase

Gaidot valsts svētkus, visa skola tika ietērpta svētku rotā. Centrālo noformējumu veidoja skolotāja Ilze un skolotāja Rigonda, bet par svētku noskaņu klašu telpās rūpējās katrs klases kolektīvs kopā ar savām audzinātājām. Protams, noformējumā dominēja karmīnsarkanā un baltā krāsa – Latvijas karoga krāsas. Vairākās klasēs tika izmantoti latviskie ornamenti – auseklīši, bet dažās goda vietā celti izrakstīti dūraiņi, jo tādos šogad tiekam aicināti sagaidīt Latvijas simto gadskārtu.  Uz kopējā fona īpaši izcēlās četru klašu kolektīvi, par ieguldīto darbu saņemot saldas balvas un nominācijas:

  • „Mīļākais noformējums” – 1.klase;
  • „Stiprie vārdi Latvijai” – 5.klase;
  • „Tautiskākais noformējums” – 6.klase;
  • „Gaumīgākais noformējums” – 7.klases pārstāvji.

Priecīgs pārsteigums gaidīja ikvienu piektdienas rītā, jo rīta mijkrēslī gan skola, gan ceļš uz skolu bija svecīšu izgaismots, veidojot gaismas aleju.

Laura Māliņa, 9.klase

 

Latvijas dzimšanas dienas pasākums skolā

16.novembrī par godu Latvijas dzimšanas dienai skolā norisinājās svinīgā līnija. Svinīgo līniju vadīja devītās klases skolēni Krista, Tomass un Annija. Svētku pasākumu atklāja 5.-9. klašu koris ar dziesmu ‘’Tu esi’’.

Katra klase Latvijai simtajā dzimšanas dienā bija sagatavojusi apsveikumu. Vairākas klases kā apsveikumu skaitīja dzejoļus, bet ar pašu sacerētu dzejoli priecēja 1. Klases kolektīvs. Ļoti patriotisks priekšnesums bija sagatavots 5.klasei – viņi ģitāras pavadījumā dziedāja dziesmu ‘’Par Latviju’’.

Šajos svētkos jo īpaši krāšņi izskanēja kopīgi dziedātā Latvijas valsts himna „Dievs, svētī Latviju”. Laba vēlējumus Latvijai, kas patiesībā esam mēs katrs pats, veltīja skolas direktore Ilga Gailuma un Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītājs Edgars Lācis. Svinīgās līnijas noslēgumā visi kopā emociju piepildīti klausījāmies Andra Kiviča dziesmu ‘’Latvijai’’.

Krista Saulone, 9.klase