Seminārs „Izglītības un darba iespējas medicīnas nozarē”

6.novembrī  seši 9.klases skolēni devās uz Rīgas Stradiņa universitātes rīkoto semināru Madonas novada jauniešiem „Izglītības un darba iespējas medicīnas nozarē”.

Pasākuma organizētāji pastāstīja gan par Latvijas medicīnas attīstības izaicinājumiem, gan par dažādām ar medicīnas nozari saistītām profesijām, kuras var apgūt Rīgas Stradiņa universitātē un Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā.

Sīkāk ar mācību procesu un studentu dzīves ikdienu RSU mūs iepazīstināja divi šīs izglītības iestādes trešā kursa studenti. Sākumā uzzinājām, kādas profesijas šajā augstskolā var apgūt (medicīnas nozarē to ir ļoti daudz!). Pēc tam tika parādīts, kādas atšķirības ir starp dažādām izglītības iestādēm: pamatskolu, vidusskolu un koledžu. Tad varējām paši praktiski izmēģināt, kā būtu cilvēkam iešļircēt  zāles.

Sekoja tikšanās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvi, kas iepazīstināja ar NMPD dispečera amata pienākumiem NMP dienesta mediķa jeb „ārsta uz riteņiem” darba ikdienu.

Tā kā uz paskumu bija ierodies ļoti liels interesentu skaits, tikai daļai – vidusskolēniem – tika piedāvāta arī ekskursija uz Madonas slimnīcu, bet ikvienam dalībniekam tika neliels suvenīrs  – RSU pildspalva.

Piedalīšanās seminārā deva plašāku ieskatu daudzveidīgajā profesiju pasaulē un atgādināja, ka mums, topošajiem absolventiem, tūtīt, tūlīt jāpieņem nozīmīgs lēmums – jāizvēlas sava nākamā izglītības iestāde.

Reinis Ģiedris, 9.klase

Pasākums notika Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.