Labo darbu nedēļa 2018

Labdarības organizācija Palīdzēsim.lv jau desmito gadu organizē akciju „Labo darbu nedēļa”, kad pastiprināta uzmanība tiek pievērsta palīdzībai, kuras sniegšanai nav nepieciešams liels finansiālais ieguldījums. Arī mūsu skolas skolēni katru gadu šajā nedēļā velta laiku un pūles, lai iepriecinātu citus un sevi, paveicot labu darbu. Mūsu veikums tiek publicēts arī organizācijas mājaslapā http://labodarbunedela.palidzesim.lv/.

1. un 2.klase

Mūsu skola atrodas dabas vidū, tāpēc mēs paši katru gadu iesaistāmies aktivitātēs, kurās tiek saudzēta daba – vācam makulatūru un baterijas, izgatavojam putnu būrīšus un barotavas, kopā ar vecākiem sakopjam skolas apkārtni. Šoreiz mēs nolēmām palīdzēt arī dabas iemītniekiem, salasot ozolzīles cienastam ziemas laikā. Lai labi garšo! Novēl 1. un 2. klases skolēni, audzinātājas un čaklais palīgs – suņu puika Mikijs (viņam gan vairāk par ozolzīlēm „garšoja” saimnieces čības!).

Gunta Beloraga

4.klase

Bērzaunes pamatskolas 4.klases skolēni nolēma “Labo darbu nedēļas” laikā savākt atkritumus ceļa posmā , ko ikdienā ar kājām mēro lielākā daļa Bērzaunes pamatskolas skolēnu. Atkritumus vācām posmā no skolas līdz Bērzaunes autobusu pieturai un Bērnu un jauniešu apvienības “Rīts” ēkai. Lai gan dzīvojam tīrā vidē, mums izdevās savākt pietiekami daudz atkritumu. Atpakaļceļā devāmies gar estrādi un, cik spējām, arī tur savācām atstātos atkritumus. Pēc labi paveikta darba mums bija gandarījuma sajūta.

Rigonda Pinka

5.klase.

Bērzaunes baznīca ir viena no senākajām celtnēm plašā apkārtnē, tā celta 1349. gadā. Šī vieta un baznīca ir piedzīvojusi dažādus laikus. Šobrīd tā ir atjaunota par pašu Bērzaunes iedzīvotāju līdzekļiem. Mēs palīdzējām sakasīt bagātīgi nokritušās lapas un notīrījām bruģi, kas atrodas pie baznīcas ieejas.

Dace Saliņa

6.klase

Bērzaunes viduslaiku pilsdrupas ir viens no senākajiem mūsu pagasta lieciniekiem. Pils celta ap 14.gs., bet pamesta tā tikusi 17.gs. – Ziemeļu kara laikā. Šobrīd no senās godības saglabājusies vien akmeņu grēda vietā, kur senāk bijis tornis. Pilsdrupu teritorijā bija sakrājies daudz vēja nolauztu koku zaru. Tos savācām un sadedzinājām, lai šī dažādu paaudžu bērzauniešu iecienītā atpūtas vieta justos joprojām skaista un noderīga.

Daina Briede

8.klase

Šajā nedēļā izvēlējāmies doties palīgā ZS „Aizupes”.  ZS „Aizupes” saimnieki teic, ka Latvijas simtgadē gan laika apstākļi, gan augļu dārza raža ir īsta dāvana. Lai gan šīs saimniecības galvenais produkts ir pašceptā maize, ir arī iestādīti augļu koki – 1200 ābeles, 200 plūmes un 80 bumbieres. Āboli raža lieliska, devāmies palīgā savākt ražu. Savācām aptuveni 200 kg ābolu. Prieks pašiem par labu darbiņu. Pa ceļam sakopām arī novadnieku kapus. Pēc darba kopīgi pagatavojām garšīgu kokteili.

Veronika Caune