Labo darbu nedēļa

Labdarības organizācija Palīdzēsim.lv jau devīto gadu organizē „Labo darbu nedēļu”, aicinot paraudzīties apkārt un sniegt atbalstu līdzcilvēkiem, dzīvniekiem vai veikt kādu sabiedrisko darbu, kur nav nepieciešams liels finansiāls ieguldījums, vien cilvēciska vēlme ziedot savu spēku, laiku un izdomu.

Arī mūsu skolas kolektīvs jau vairākus gadus iesaistās šajā akcijā, veicot labus darbus un reģistrējot tos organizācijas mājas lapā. Šogad paveiktais:

  • Katrs skolas audzēknis un darbinieks saņēma 1. un 9. klases skolēnu sarūpētu dāvanu – kastaņbērniņu, kas, kabatā sildīts, aizsargās un nesīs veiksmi;
  • 2.klases skolēni mazgāja klasē solus, krēslus, sienas, kopa skolas apkārtni, palīdzēja virtuvē un iepriecināja skolasbiedrus ar smaidīgām sejiņām;
  • Rudens zeltu – krāšņās kļavu lapas – savaldīt devās 3. un 7. klases skolēni. Septītās klases meitenes Laura, Sindija un Emīlija apciemojas arī PII „Vārpiņa” bērnus un iemācījās no viņiem jautras spēles, bet puiši sakopa J. Brežģa un J. Priedīša atdusas vietu;
  • Piektās klases bērni savus spēkus dāvāja Bērzaunes baznīcai, kopjot telpas un apkārtni; vienu citu ieceri vēl neizdevās realizēt, bet tuvākajā laikā plānots iepriecināt PII „Vārpiņa” sagatavošanas grupas audzēkņus;
  • 4.un 6. klases skolēnu rūpes baudīja Muris – skolas runcis, kas nu ticis pie jaunas mājas ar elegantu interjeru, blusu siksniņas, zālēm pret tārpiem un kaķu barības;
  • Astotie veica savas un dabaszinību klases ģenerāltīrīšanu.

Akcijas būtība ir radīt atkarību no pozitīvajām emocijām, ko sniedz gandarījums par labi padarītu darbu, par vēlēšanos un varēšanu ieraudzīt, kam, kad un kāda palīdzība nepieciešama. Lai izdodas šādu atkarību iedēstīt katrā!

 

Mārcis Krūmiņš, Daina Briede