Ekskursija uz Valmieras pusi

Oktobra sākumā, iekārtojušies divos autobusos, devāmies rudens ekskursijā uz Valmieras pusi. Sākumā apskatījām Valmieras ievērojamākās vietas: neparasto tiltu pār Gauju, Valmieras teātri, Svētā Sīmaņa baznīcu un, protams, slaveno veikalu „Valleta”.

Pabijām arī „Avotos” – Valmieras pievārtē iekārtotā mūsdienīgā sporta un atpūtas kompleksā, kur varēja apskatīt BMX velo trasi, izbraukt pa to ar olimpieša Māra Štromberga BMX velosipēdu, pakavēties BMX muzejā – slavas zālē.

Neraugoties un nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, ļoti interesanta bija ekskursija Beverīnas koka skulptūru parkā un labirintos. Tur varējām izskrieties, izpriecāties, izbaidīties un izbrīnīties, ko prasmīgs meistars var dabūt gatavu no parasta koka.

Mājupceļā iegriezāmies zemnieku saimniecībā “Vildēni”, kas lepojas ar ievērojamu reto un eksotisko mājputnu kolekciju.  Saimniecībā bija iespēja apskatīt pāvus, vairāk nekā 20 šķirņu vistas, pāvbaložus, pīles, kazas, Ziemeļāfrikas melnos strausus, Šetlandes poniju, dambriežus, trušus un pundurcūciņas. Lai gan neesam pilsētnieki un dzīvniekus satiekam arī ikdienā, tomēr šis ganāmpulks bija visnotaļ neparasts un saistošs.

Jā, laikapstākļi patiešām nebija visai labi, jo visu dienu ļoti, ļoti lija lietus, tomēr pati ekskursija bija ļoti interesanta, atklājumiem bagāta, nebijušām sajūtām pārpilna.

Paldies rīkotājiem un sponsoriem (vecākiem)!

Sindija Bebre